Yeni cep telefonu satın alımlarında vergi indiriminin sağlanacağı biliniyor. Hükümet kanadından gelen açıklamada 9500 TL bütçesi olanlar için 10 GB ücretsiz internet de verilecek. İşte detaylar...

Türkiye'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üniversite öğrencilerine teknolojik ekipman desteği sağlama kararını duyurdu. Bu destek, özellikle 26 yaş altı üniversite öğrencilerini kapsayacak ve 1 Kasım'da yürürlüğe girecek. Resmi Gazete'de yayımlanan bu karar, öğrencilere bir defaya mahsus olmak üzere 5.500 TL'ye kadar cep telefonu ve bilgisayar alımında yardımcı olacak. Ancak, bu yardım sadece yeni cihazlar için geçerli olup, ikinci el cihaz alımları bu programın dışında bırakılmıştır.

10 GB Ücretsiz İnternet de Verilecek

Öğrencilere ek olarak, bir yıl süreyle ayda 10 GB ücretsiz internet de verilecek. Ancak bu internet, yalnızca öğrenci adına kayıtlı bir hat üzerinden kullanılabilecek. Öğrencilere sunulan bu destek, 9.500 TL'ye kadar olan mobil ve bilgisayar alımları için geçerli olacak.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Personel Alımı İlanı Duyurdu! Kaç Kişi Alacak? Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Personel Alımı İlanı Duyurdu! Kaç Kişi Alacak?

Telefonlar 2 Yıl Satılamayacak

Bir diğer önemli nokta, destekle alınan telefonların iki yıl boyunca sadece alıcısı tarafından kullanılması gerektiği. Bu süre zarfında telefonun başkasına satılması veya devredilmesi yasak. Eğer destekten yararlanan bir öğrenci, belirtilen şartlara uymazsa, aldığı miktarda bir destek geri talep edilecek ve bu tutara ek olarak faiz uygulanacak.