Hükümetin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi için çalışmaları sürdüğü belirtiliyor. Kulis iddiaları kapsamında emekliye kaç TL ikramiye verilecek, bu ikramiye miktarı 10 bin TL'yi bulacak mı?

Emeklinin üçüncü ikramiye isteği devam etmekte. Öte yandan Hükümetten gelen açıklamalarla birlikte uzmanlar da çeşitli iddiaları ortaya atıyor. SSK Bağ-Kur EYT'li emekliler 10 bin TL alacak mı?

KSÜ'den Yepyeni İlan: 102 Kişilik Sözleşmeli Personel Alımı Başladı! KSÜ'den Yepyeni İlan: 102 Kişilik Sözleşmeli Personel Alımı Başladı!

Cumhuriyet 100. Yılına Özel Emekliye İkramiye!

Artan enflasyon oranları, emeklilerin maaş zamlarından memnuniyetsizliğini ortaya koyuyor. Geçen yıl gerçekleştirilen zamlar, emeklilerin maaşlarını tatmin edici bir seviyeye getirmemişti. Özellikle önümüzdeki yılda gerçekleşecek seçimler, ekonomi politikaları üzerinde baskı oluşturuyor ve emeklilerin zam taleplerini yoğunlaştırıyor. Meclisin faaliyete geçişiyle, bakanlıklardan yeni çalışmaların sonuçlarını görmeyi umuyoruz. Ancak, şu anda birçok spekülasyon ve iddia bulunuyor. Bu iddialardan en çok dikkat çekeni, emeklilere 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda bayram ikramiyesi dağıtılacak olması. Bazı iddialara göre bu ikramiye miktarının 5.000 TL olacağı söyleniyor, bu durumda maaş zamlarının tartışmaları yeni yıla sarkabilir.

10 Bin TL Emekli İkramiyesi!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, emekli maaşlarıyla ilgili kesin bir bilgi vermekten kaçındı ve konunun üzerinde çalışıldığını belirtti. Diğer yandan, Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, emeklilere verilecek olan bayram ikramiyesinin asgari 10.000 TL olması gerektiğini ifade etti. SGK uzmanı Özgür Erdursun da, olası ikramiye miktarının 5.000 ile 10.000 TL arasında olabileceğini ve bu ikramiyenin özellikle en düşük maaş alan emeklilere verileceğini belirtti.