Her hafta Perşembe günü Atv ekranlarında izleyenleri ile buluşan Bir Zamanlar Çukurova dizisinde, izleyenleri üzen bir ayrılık yaşanmıştı. Vahide Perçin'in canlandırdığı Hünkar karakteri diziden hayatını kaybederek çıkmıştı.

Her hafta Perşembe günü Atv ekranlarında izleyenleri ile buluşan Bir Zamanlar Çukurova dizisinde, izleyenleri üzen bir ayrılık yaşanmıştı. Vahide Perçin'in canlandırdığı Hünkar karakteri diziden hayatını kaybederek çıkmıştı. Dizinin izleyenleri bu duruma çok tepki gösterdi. Vahide Perçin, diziden ayrılır ayrılmaz saçlarını 3 numara şeklinde kısacık kestirdi. Saçlarını kısa kestirmesi hayranlarında endişeye neden oldu. Geçtiğimiz yıllarda kansere yakalanan ve atlatan Vahide Perçin'in hastalığı yeniden mi nüksetti soruları gündemi epeyce meşgul etti.Diziden ayrıldığını kabul etmek istemeyen izleyenler, dizinin yapım ekibine ve dizinin yayınlandığı kanal olan Atv'ye binlerce mesaj attı. Epey zamandır sağlık sorunları yaşayan Vahide Perçin, dizi setinde çok yorulduğunu, kendini iyi hissetmediğini ve dinlenmek istediğini yapımcılara iletmiş. Bunun sonucunda da diziden ayrılma kararı almış.Vahide Perçin'in diziden ayrılmasına bir de saçlarını kestirmesi eklenince izleyenler başarılı oyuncunun sağlık sorunu yaşadığından ve yeniden kansere mi yakalandığını düşünmeden edemedi. Ünlü oyuncu Perçin'den izleyenlerin yüreğine su serpecek açıklama gecikmedi:  ''Öyle bir şey olsa hemen saç kesilmez. Önce tedavi başlar. Tehlikeli bir durum yok, korkmayın" diyerek herhangi bir sağlık problemi yaşamadığını da belirtmiş oldu.

Sağlığının yerinde olduğunu öğrenen izleyenler bu defa da Vahide Perçin'in tekrardan bir projede yer alıp almayacağını araştırmaya başladı. Bir Zamanlar Çukurova'ya Hünkar geri dönecek mi diye bir yandan araştırılırken, yılların oyuncusu olan Vahide Perçin'in bir süre herhangi bir projede yer almayacağı ve dinleneceği açıklamalara eklendi.