Hydrafacial İle Yaza Uygun Cilt Bakımı Yaptırın

Cildimiz tüm yıl boyunca çok sayıda çevresel faktör dolayısıyla yaşlanır, gözenekleri dolar, akne izleri, lekeler ve sivilce oluşumunu da hızlandırır.

Gündem 16.06.2021 - 13:49 16.06.2021 - 13:53 Berkay Keskin

Tabii bu durumun birçok olumsuz yönleri dahi bulunuyor. Hava kirliliğinden, sigara ve alkol kullanımına, yanlış kozmetik ürünleri kullanmaya kadar birçok nedenden dolayı, cildimiz bu tür zararlara karşı kendini koruyamıyor ve haliyle yaşlanma başlıyor.

Tüm bunları gidermek için birçok farklı cilt bakım uygulamaları bulunuyor olsa da hepsinin amacı farklı olmasından dolayı, kadınlar ya da cilt bakımını düzenli yapan erkekler için de oldukça zor oluyor. Ancak bunların tamamına karşın mücadele etmek ve cildinizi gençleştirmek ise hydrafacial sayesinde sizin elinizde. Yapılan bu uygulamaların tamamı tüm bu problemlere etki edecek seviyede olması nedeniyle yeni nesil teknolojinin etkilerini hissedecek ve cildinizi yenileyerek gençleştirmiş olacaksınız.

Gençleşmek İçin Hydrafacial Cilt Bakımı

Hydrafacial aslında uygulama değil, uygulamanın yapılmış olduğu cihazın adıdır. Bu cihazda özel vakumlu başlıklar bulunuyor ve bu vakumla işlemi ise cildin hem kirlerinin arınmasını ve hem de ciltte ki gözeneklerin açılmasını sağlıyor. Bu işlemlerin tamamı ise ağrısız, acısız olup, cildin derinlemesine temizlemesini sağlıyor. Cilt temizlenirken, mevcut problemler de bununla birlikte aşmak, cildinizin ciddi anlamda yenilenmesini sağlıyor. Her şeyden önce ölü derilerden bu sayede kurtularak, cildi yenileyen ve besleyen, serumları da işlem sırasında deri altına uygulanmış oluyor.

Öncelikli olarak bu işlemlerin tamamı belirli adımlardan geçiyor ve bu adımlar uygulandıkça cildinizde tüm değişimler olmaya başlıyor. Uygulama sonrasında herhangi bir işlem yapmanıza da gerek olmayacağı için, sadece 30 dakikalık seans sonrasında, güneş ışınlarından uzak durmanız ve uygulama bölgesine su ile sadece 1 gün işlem yapmamanız yani yüzünüze uyguladıysanız su vurmamanız yeterli olacaktır.

Tabii ki uygulamadan sonra cildinizi dış etkilerden de korumanız gerekir. Makyaj yapmamanız ve tozlu ortamlardan kaçmanız ve sadece güneşten değil, rüzgâr ve yağıştan da korunmanız gerekecektir.

Hydrafacial İle Cildinize Hak Ettiği Değeri Verin

Hydrafacial cihazı ile cilt bakımı ile cildinizin tamamen temizlemesi için 4 ile 6 seans önerilir. Tabii ki bu hiç cilt bakımı yapmayan kişiler için geçerlidir. Seanslar ise 20 – 30 dakika aralığındadır. Seans sayısı ve süresi ciltteki sorunun derinliğine ve cilt özelliğine göre değişiklik gösterdiği gibi, bu durum hydrafacial fiyatları için de değişiklik göstermektedir.  Eğer 4-6 seans ile topyekûn temizlik yapacaksanız eğer, bu süreçte seans aralığının ise hafta da bir olduğunu hatırlatalım. Tabii ki bu süreç güzellik uzmanı tarafından belirleniyor olması nedeniyle, öncelikli olarak bu işte uzman biri ile görüşmeniz gerekmektedir.

Bunun yanı sıra hydrafacial kozmetik olarak da kullanılıyor. Yani sizde cildinizde detaylı bir temizlik yaparak, yenilemişseniz eğer, artık ayda bir kere düzenli olarak hydrafacial cilt bakımı yaptırabilirsiniz. Tabii ki bu seanslara göre de kullanılması gerek solüsyon miktarları belirlenmektedir. Antioksidan veya ek hyalüronik asidin eklenebildiği bu solüsyonlar ile tedavi genişleyerek, cildinizde birçok yenilemeyi de yapmış olacaksınız.

Tüm bunlar ile birlikte sivilce, akne izleri, cilt lekelerinden de kurtulacaksınız. Tabii ki bunların tamamı uzman tarafından belirlendiği için, hydrafacial uygulamasının avantajlarını detaylı olarak bilerek neye iyi geldiğini de öğrenmeli ve buna göre sizde tedavi ya da kozmetik amaçlı olarak hydrafacial cilt bakımı yaptırmalısınız.

Hydrafacial Cilt Bakımı Avantajları Nelerdir?

Hydrafacial cilt bakımı ile yüz temizleme ile cildin yenilenmesi kaçınılmaz olacaktır. Bu işlemlerin tamamı ise vortex başlıklar ile birlikte uygulanıyor ve bu vakum başlıkları sayesinde temizleme işlemi deri altında ki en ince noktaya kadar temas ediyor. Bu cilt bakım yöntemi sayesinde cildin alt tabakasına su bazlı bir solüsyon yardımı ile uygulama yapılıyor ve tabii ki ölü hücrelerin de ciltten uzaklaştırılması sağlanıyor.

Ölü hücreler ciltten tam anlamıyla temizlenmesinden sonra, sağlıklı bir cilde sahip olacak ve cildinizin yenilenmesi ile birlikte, kırışıklıklardan da kurtulacaksınız. Hydrafacial cilt bakımında kullanılan solüsyonlar oldukça önemli ve cilt tipine göre hazırlandığı için de özeldir. Uygulanan solüsyon sayesinde ciltte pek çok sorun da ortadan kalkar.

Son dönemlerde hem kadınlar hem de erkekler tarafından oldukça fazla tercih edilen hydrafacial cilt bakımı her açıdan avantajlar ile ön plana çıkmaktadır. Cilt bakımını bu kadar fazla tercih edilmesini sağlayan ise cerrahi müdahaleye gerek olmadan birçok işlemi ağrısız ve acısız olarak gerçekleştirmesidir.

Cildinizi Hydrafacial İle Tazeleyin

Her mevsim ve her ciltlerde uygulanabilen hydrafacial cilt bakımı için neredeyse herhangi bir sorunun olmadığını söylemek mümkündür. Tek seansta etkisini gösteren ve dünyanın her yerinde tercih edilen bir uygulama olup, uygulama sayesinde cildiniz çok kısa sürede yenilenerek, birçok sorunu da ortadan kalkmış olacaksınız. Henüz ilk seansta etkisini hissetmeniz mümkün olacağı için, uygulama bitiminde cildin çok daha sıkı, parlak ve canlı olduğunu görmüş olacaksınız.

Her ne kadar tekrarlayan seanslar bulunsa da tüm bu seanslar aslında aynı işlemin benzeri olup, cildinizin tam anlamıyla temizlenmesini ve yenilenmesini sağlar. Zaten bu seanslardan sonra düzenli olarak yaptırmanız durumunda, cildiniz maruz kaldığı tüm etkilerden uzaklaşmış olacak. Böylelikle her zaman güzel ve canlı bir cilde sahip olacak ve birçok sorundan da kurtulacaksınız.

Hydrafacial uygulaması ciltte biriken ölü derilerin temizlenerek, yerine yenilerinin çıkmasını sağlayacaktır. Ayrıca tıkalı gözeneklerin açılmasını da sağladığı için, buradan deri altına da temas ederek, yağ ve nem oranını da dengelemiş olacak. Böylelikle cildin nem kazanması da kaçınılmaz olacak ve tabii ki harika bir cildin keyfini yaşayacaksınız.

Hydrafacial Her Adımda Önemlidir

Hydrafacial fiyatları da aslında işlemlerine göre değerlendiriliyor. Yani kullanılan solüsyonun özelliği de fiyatları belirleyen bir detay olarak karşımıza çıkıyor. Ancak tüm bunlar sayesinde ince kırışıklıkların giderilmesi dahi mümkün olurken, ayrıca ciltte oluşan güneş yanıkları gibi lekelerden de kurtulmuş oluyorsunuz. Böylelikle ciltte oluşan ton farklılıkların da giderilebilmesi mümkün oluyor.

Bu cilt bakımının tek seansının uygulanması ortalama 20 ile 30 dakika arasındadır. Burada cildinizin durumuna göre süre uzayabilir. Örneğin cildiniz temizse yani öncesinde cilt bakımını yaptıysanız, gün içerisinde sadece 20 dakikalık bir seans ile birçok sorunu da ortadan kaldırabilirsiniz. Seans sonrasında özel bakıma gerek olmadığı için, sadece ilk gün kendini su, güneş ışınları, tozlu ortamlardan ve yağmur ve hatta rüzgârdan korumanız yeterli olacaktır.

Hydrafacial cilt bakımı geleneksel yöntemlere göre tamamen acısız ve ağrısız olmasından dolayı ve ayrıca birçok sorunu da ortadan kaldırıyor olmasından dolayı tercih edilmektedir. Uygulama esnasında cilt tahriş olmadığı için, gönül rahatlığı ile hassas cildiniz olsa da yaptırabilirsiniz. Cilt bakımının en önemli avantajlarından biri her cilt tipinde güvenle kullanılabilir olmasıdır.

Ciltte oldukça sık karşılaşılan problemlerden biri de cilt gözeneklerinin tıkanıklığından kaynaklanan cilt renginin değişmesidir. Yani belirli bölgelerde renk değişikli olabilir. Bu durumlarda gözeneklerin derinlemesine temizlenerek açılmasını sağlayan hydrafacial cilt bakımı ile bu sorundan da kurtulmanız mümkün olacaktır.

Hydrafacial Cilt Bakım Uzmanlarına Güvenin

Diğer cilt bakımı uygulamalarında çok ciddi bir zaman ayrılması ve hatta para harcanması gerekiyor. Seansların oldukça uzun sürmesi ve ayrıca uygulama sonrasında da çok daha dikkatli olmanız gerektiğinden dolayı, cilt bakımı sıkıntılı bir hale geliyor. Ama hydrafacial sayesinde tüm bunlardan kurtulacak ve cildinizin gençleşmesinin keyfini süreceksiniz.

Hydrafacial güzellik uzmanları ve merkezleri son yıllarda ki taleplere karşın ciddi bir şekilde artmıştır. Sadece ülkemizde değil, Son dönmelerde oldukça popüler olan bu uygulama sayesinde, cildinizin ciddi anlamda yenilenmesini ve temizlenmesini sizde elde etmiş olacaksınız. Bu noktada uygulamayı yaptırmak isteyenlerin oldukça dikkatli olmaları da gerekiyor.

Çünkü hydrafacial cihazı olmayan yerler bile bu uygulamayı yaptığını söyleyerek insanları yanıltıyor. Ayrıca bu cihazın belirli bir ömrü olduğu için, düzenli bakımlarının yapılması gerekiyor. Haliyle bakım yapmayan yerlerde çoğunlukta oluyor. Durum böyle olunca da dikkat etmeniz gereken bir çok farklı kriter bulunuyor. İşte bu kriterler cihazları incelemek ve ayrıca bakımlarının doğru yapıldığını da bilmek olacaktır.

Uzmanlık gerektiren bir cilt bakımı uygulaması olması nedeniyle, sürecin uzman olmayan tecrübesiz kişilerce yapılması durumunda hydrafacial uygulamasından istene sonucu alamazsınız. Bu sebeple uygulamayı yaptırmadan önce güzellik merkezini ciddi şekilde araştırmanız gerekiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@