Her yıl milyonlarca turistin ziyarete geldiği Ayasofya’da ibadete açılması sonrası yeni skandal Amerikalı turistlerin ayakkabılarının çalınması oldu...

Her yıl milyonlarca turistin ziyarete geldiği Ayasofya’da ibadete açılması sonrası yeni skandal Amerikalı turistlerin ayakkabılarının çalınması oldu...

Türkiye seyahat uzmanı, seyahat yazarı, turist rehberi, konuşmacı ve turizm filmleri yapımcısı Şerif Yenen sosyal medya hesabından durumu payşaitı.

“Olacağı buydu" diyen Şerif Yenen "Ayasofya'dan çorapla çıkan insanlar görürseniz artık şaşırmayın" dedi ama bu saatten sonra Türkiye'deki turizmin en büyük çekim kaynaklarından biri olan Ayasofya'nın ciddi bir ziyaretçi kaybına uğrayacağı daha da büyük bir sorun olacak.

Şerif Yenen yaşanılan skandal ve uygulama ile ilgili olarak şöyle devam etti “Siz siz olun, sakın ayakkabılarınızı ayakkabılıklara bırakmayın. Öte yandan, Ayasofya'da ayakkabılarınızı elinize alıp gezemiyorsunuz. Yasak. Belki poşete koyup yanınıza alabilirsiniz. Ama poşet filan veren de yok.

Efsane Emekli Kampanyası: Meclisten Geçti, Yeni Duyuru, Emekli Hesap Numarasına 15444 TL Ödeme Alıyor! Efsane Emekli Kampanyası: Meclisten Geçti, Yeni Duyuru, Emekli Hesap Numarasına 15444 TL Ödeme Alıyor!

Böylesine dünya çapında öneme sahip bir anıt yapının günlük ziyaretçi kapasitesi olması gerekmiyor mu? Bu bina bu çileyi daha ne kadar kaldırabilir? Nefes alacak yer yok. Avlular daraltıldı. Grubumu alayım bir kenara deseniz öyle bir kenar köşe yok maalesef.”

Saadetli gençler Ayasofya'da alıkonuldu - Son dakika haberler