İBB işçi maaş zammı 2022 açıklandı. Peki, İBB işçilerine ne kadar zam yapıldı? İBB işçilerine kaç TL zam geldi?

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB işçi maaş zammı 2022 açıklaması yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde çalışan yüz binlerce işçi yakından ilgilendiren maaş zammı içinde arama motorunda yoğun araştırmalar başladı. 2022 Mart ayında yapılan zamla birlikte yeni işçi maaşları ne kadar oldu sorusunun yanıtı merak ediliyor. Peki, İBB işçi maaş zammı ne kadar oldu? 2022 İBB işçilerine ne kadar zam yapıldı?

İBB işçi maaş zammı 2022 belli oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde çalışan işçilere yapılan zam oranı bugün itibariyle açıklandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptığı duyuruda İBB'de çalışan binlerce işçiye Mart ayından itibaren geçerli olmak üzere zam yapıldığını duyurdu. Peki İBB işçi ücretlerine ne kadar zam geldi? İşçi maaşı ne kadar oldu 2022?

Son dakika: Ziraat bankası aracılığıyla emeklilere 100000 TL borç kapatma kredisi ödenecek Son dakika: Ziraat bankası aracılığıyla emeklilere 100000 TL borç kapatma kredisi ödenecek

ibb-isci-maas-zammi-2022-aciklandi-ibb-iscilerine-ne-kadar-zam-yapildi-ibbde-hangi-iscilere-zam-3

İBB işçilerine zam mı geldi?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından yaptığı duyuru ile İBB işçilerine zam müjdesi verdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde çalışan binlerce işçi Mart ayından itibaren Zamlı maaş alacak. Ekrem İmamoğlu’nun bu duyurusu sonrasında İBB işçi zam 2022 ne kadar oldu sorusunun yanıtı da araştırılmaya başlandı. İBB başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada zam oranını da duyurdu.

İBB işçileri ne ne kadar zam geldi 2022?

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde çalışan binlerce isteği ilgilendiren duyuru İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan geldi. Bu sabah saatlerinde sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Ekrem İmamoğlu Birgül belediye bünyesinde çalışan işçilere zam yaptıklarını duyurdu. İBB işçilerini enflasyon karşısında ezdirmeyeceklerini söyleyen İmamoğlu, Zam oranını da duyurdu. Ekrem İmamoğlu açıklamasında, “Toplu sözleşme görüşmelerimiz devam ediyor. Bu süreçte çalışanlarımızın mağdur olmamaları için ücretlerinde %54,44 oranında artışa gidiyoruz. Tüm işçilerimize hayırlı olsun.” dedi.