İstanbul Büyükşehir Belediyesi, burada eğitim göre öğrencilere yardım sağlamak için kolları sıvadı. Burs ödemesi zamlandı ve 7500 TL oldu. 20 Ekim'e kadar başvuru yapanlar değerlendirilecek...

Öğrencilere bir yardım da İBB'den geldi. Belediye bünyesinde burs ödemesi almak isteyenler için şartlar ve başvuru tarihi sıralandı. İstanbul'da üniversite eğitimi gören gençlere, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından "Genç Üniversiteli Desteği" adında bir burs programı sunuluyor. İBB'nin yaptığı açıklamaya göre, bu eğitim döneminde öğrencilere sağlanacak 6 bin liralık burs miktarı 7 bin 500 liraya çıkarıldı. Bu bursa başvurmak isteyen öğrencilerin, İBB'nin mobil uygulaması olan "İstanbul Senin"i telefonlarına indirip, buradan başvuruda bulunmaları gerekmekte. Uygulama, burs programı hakkında detaylı bilgi ve başvuru koşullarını da içeriyor. Başvurular, 26 Eylül tarihinde başlamış olup 20 Ekim'de sona erecek.

Atatürk Üniversitesi, Çeşitli Branşlarda 99 Yeni Personel İçin Kapılarını Açıyor! Atatürk Üniversitesi, Çeşitli Branşlarda 99 Yeni Personel İçin Kapılarını Açıyor!

Bu burs programı kapsamında sunulan yardımlar, öğrencilere geri ödeme veya faiz yükümlülüğü olmadan sağlanıyor. Başvuruda bulunacak öğrencilerin veya ailelerinin İstanbul'da yaşadığı, devlet veya tam burslu vakıf/özel üniversite öğrencisi olduğu ve belirli bir not ortalamasına sahip olduğu gibi bazı koşullar bulunuyor.

ibbburs2

İBB Burs Ödemesi Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma.
Öğrenci veya ailesinin İstanbul'da ikamet etmesi.
Öğrencinin üniversite, yüksek lisans ya da doktora programında olması ve belirli yaş sınırları içerisinde olması.
Öğrencinin eğitim süresini aksamadan sürdürmesi.
Ortalama not koşulunu sağlama.
Maddi desteğe gerçekten ihtiyaç duyma.

Başvuru Yapmadan Önce Gerekli Belgeler

Sabıka ve disiplin cezası bulunmadığına dair belgeler.
Aile bilgilerini içeren nüfus kaydı.
Öğrenci belgesi, transkript ve tam burslu vakıf/özel üniversite öğrencileri için bursluluk belgesi.
Ailenin ekonomik durumunu gösteren belgeler.
Engelli raporu, eğer varsa.
Diğer öğrenci kardeş bilgileri, eğer varsa.
Konaklama durumunu gösteren belgeler.
Öğrencinin banka hesap bilgileri.