İBB’nin “ekmek” iddiasına belgeli yalanlama!

CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun, açıkladığı belgeler sebebiyle ismini her duyduğunda canlı yayınlarda bile şaşırtıcı şekilde tepki göstermesi, Mehmet Tevfik Göksu’nun “karabasan” olarak anılmasına neden oldu. Göksu bu kez de “Halk Ekmek” ile ilgili iddiaları, p

Ekonomi 28.04.2021 - 06:13 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Yaklaşık 2 yıldır Halk Ekmek üzerinden oluşturulmak istenen algılar, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu tarafından tek paylaşımıyla yerle bir oldu.

“Halk Ekmek” uygulamasına AK Parti döneminde başlanıldığının altını çizen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Ekrem İmamoğlu’nun sorunu eğer ‘halkın ekmeğe çok daha hızlı ulaşması’ ise, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’mizden geçirmiş olduğumuz ‘Halk Ekmek, tüm bakkallarda satılabilir’ kararının gereğini yerine getirmesi yeterlidir.” dedi.

İBB Meclisi’nin kararını paylaşan Mehmet Tevfik Göksu, açık ifadeyle, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşa hızlı ekmek ulaştırma gibi bir engelinin bulunmadığını, hız konusunda sorun yaşanmaması için AK Parti grubunun, Halk Ekmek ürünlerinin bakkallarda satılabilmesi için gerekli desteği tam olarak sağladığını ancak İBB yönetiminin beceriksizliğinin faturasını AK Parti’ye keserek “AK Parti halka ucuz ekmek ulaştırılmasına engel oluyor” algısı oluşturmak istediğini, beceriksizliklerinin belgesinin ise ekteki belge olduğunu belirtti.

Mehmet Tevfik Göksu, Ekrem İmamoğlu yönetimine seslenerek, “Derdiniz gerçekten ekmek, o zaman bakkallarımız da ekmek satsın ve böylelikle vatandaşa hızlı biçimde bu ekmekler ulaşsın” çağrısında bulundu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@