İBB'nin kağıt bayrak süsleme maliyeti 5.8 milyon TL

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin metro trenlerinin camlarının kağıt bayraklarla süslenmesi için 5.8 milyon lira ödediği ortaya çıktı.

Ekonomi 23.04.2021 - 06:25 04.05.2021 - 04:18 İlan35

CHP'li Ekrem İmamoğlu idaresindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için metro trenlerini süslediği kağıt bayrakların tedariki için 5.845.950 liralık ihale verdiği ortaya çıktı.

İBB'nin (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) CHP'li (Cumhuriyet Halk Partisi) yönetimi, bugün kutlanacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda görsellik oluşması için metrolarında bazı hazırlıklar yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yönetimi, söz konusu hazırlıklar çerçevesinde kentteki metro trenlerinin içini kağıttan Atatürk bayrakları ile süsledi.

Türkiye Sicili Gazetesi'nde yayımlanan ihale ilanlarında, yapılan bu çalışmaların bedelini görenler gözlerine inanamadı.

Kağıt bayrağa 5.8 milyon lira ödediler

Raporlara bakıldığında CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun idaresindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin, kağıttan bayrakların alımı amacıyla 24 Mart 2021 tarihinde ihale verdiği görüldü.

İhaleden tam 2 gün sonra İBB tarafından kağıttan Atatürk bayrakları için 5 milyon 845 bin liralık ödeme yaptığı, daha da ilginci ise ihaleyi çok yakın zamanda kurulmuş bir şirkete verdiği görüldü.

Cengiz Alaçayır, ihale bilgilerini sosyal mesaj paylaşımı platformu Twitter'daki şahsi hesabından yayımlayarak, 2020 yılında da şarkıcı Ercan Saatçi’ye 10 milyon liralık süsleme ihalesi verildiğini hatırlattı.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@