İbrahim Tatlıses Saldırısının Arkasındaki İsim Abdullah Uçmak, 30 Yıl Hapis Cezası Aldı

Ünlü şarkıcı İbrahim Tatlıses, 2011 yılında bir silahlı saldırıya uğramıştı. Tatlıses ve şoförüne yapılan silahlı saldırıyla ilgili yargılanması devam eden Abdullah Uçmak, Ersin Altun ve Yunus Ayık ile ilgili karar verildi.

Güncel 18.03.2021 - 18:38 04.05.2021 - 04:20 İlan35

Ünlü şarkıcı İbrahim Tatlıses, 2011 yılında bir silahlı saldırıya uğramıştı. Tatlıses ve şoförüne yapılan silahlı saldırıyla ilgili yargılanması devam eden Abdullah Uçmak, Ersin Altun ve Yunus Ayık ile ilgili karar verildi. 3 kişiye 30'ar yıl hapis cezası


Mahkeme, İbrahim Tatlıses’in ağır yaralandığı saldırı ile ilgili olarak Adanalı Apo olarak bilinen Abdullah Uçmak, Ayık ve Altun’a “kasten tasarlayarak öldürmeye teşebbüs” suçundan 30’ar yıl hapis cezası verdi. Sanıklardan Emin Birdal ise PKK silahlı terör örgütüne yardım suçundan 7 yıl 3,5 ay hapis cezası aldı.Mahkeme salonunda tartışma çıktı: Sen kimsin lan?


İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya baş sanık Abdullah Uçmak getirilirken diğer iki sanık görüntülü bağlandı. Savcı, sanıkların ceza alması yönündeki mütalaasını tekrarlarken mağdur avukatları da cezalandırma istedi. Bununla birlikte, müşteki avukatının sözlerine tepki göstererek “Avukatlık sınırını aşarak terbiyesizlik etti.” dedi. Avukatın “Sen nasıl konuşuyorsun” demesi üzerine Uçmak, avukata “Sen kimsin lan?” dedi. Bunun ardından Uçmak ve avukatları salondan çıkarıldı. 

Son Haberler Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@