İbrahim Tatlıses'in son beyanları ve yaşadıkları gündemdeyken oğlu Ahmet Tatlıses ile olan kavgası ve söyledikleri sonrası hakkında vasi ataması talebinde bulunuldu.

İbrahim Tatlıses geçtiğimiz hafta bağlandığı canlı yayında Ahmet Tatlıses'i 'şirketinin kasasını boşatmakla' suçlamış ve özellikle "büyü yaptılar" açıklamaları dikkat çekmişti.

Tatlıses'in ilginç açıklamaları sonrası 'Babamın akıl sağlığı ile ilgili şüphelerim var' diyen Ahmet Tatlıses ve avukatı Necmi Uğur Çelikel,  İbrahim Tatlıses'e vasi atanması için dava açtıklarını duyurdu.

Yapılan dava açıklamasında ise şu açıklama yapıldı;

İbrahim Tatlıses kimdir, kaç yaşında? İbrahim Tatlıses çocukluğu ve sesinin keşfedilişi... - Magazin Haberleri - Milliyet

Perihan Savaş da Yaşanan Yoksulluğa Ve Yoksunluğa İsyan Etti! "Burası Türkiye Ve Biz Türk'üz" Perihan Savaş da Yaşanan Yoksulluğa Ve Yoksunluğa İsyan Etti! "Burası Türkiye Ve Biz Türk'üz"

 "Müvekkil Ahmet Tatlıses , babası İbrahim Tatlıses ile aralarında özellikle son dönemde kamuoyuna yansıyan İbrahim Tatlıses tarafından yöneltilen haksız suçlamalar ve ağır ithamlar sonucunda babasının, çevresindeki aileden olmayan art niyetli şahıslar tarafından ciddi bir biçimde yanlış ve düşmanca yönlendirildiği bu durumun farkında olmayıp doğru olanı tahlil edemediği düşüncesine kapılmıştır. Sn İbrahim Tatlıses'in yaşam kalitesini ve elde edilen kazanımlarını korumak amacı ile TMK 405-406 maddeleri gereğince kısıtlanması ve buna bağlı olarak İbrahim Tatlıses'ten maddi ve manevi menfaat sağlaması mümkün olmayan Mahkeme tarafından belirlenecek bir kişinin kendisine vasi olarak atanması talepli dava açmış bulunmaktayız.
Bahse konu olay ile ilgili gelişmelerden kamuoyu bilgi sahibi edilecektir."