Artık Netflix Games ve fazlası buluttan oynanabilir olacak çünkü Netflix bulut oyun işine giriyor.

DisneyPlus'ın can alıcı hamleleri sonrası içerik platformunda kızışan yarışta son hamle Netflix'ten geldi.

Ooyunlarının neredeyse hiçbir kullanıcı tarafından oynanmadığı bilinen yayın devi, oyun işinden vazgeçmek istemedi ve oyunlarını bulut üzerinden sunmaya karar verdi.

Bu Yıl Gamer'lar Sevinecek – Techanden | Teknoloji ve Girişimcilik

Şirketin TV uygulamasına bulut oyun özelliği getireceğinin söylendiği Shiftdelete haberinde, "Netflix Games, şirketin istediği gibi gitmiyor. Son araştırmalara göre, Netflix abonelerinin sadece yüzde 1’i Netflix oyunlarını oynuyor" denerek Protocol tarafından hazırlanan yeni rapora göre, Netflix Games için bulut oyun hizmeti üzerinde çalıştığı iddia edildi.

Netflix iş listesinde bulut oyun konusunda yetenekli kişilerin arandığı belirtilirken iş ilanında “bulut oyun zorlukları, altyapı ve müşteri gereksinimleri” ile ilgili deneyim talebi dikkat çekti.

Satoshi Token Kime Ait, Satoshi Coin Hangi Borsadan Alınır? Satoshi Token Kime Ait, Satoshi Coin Hangi Borsadan Alınır?

How to Become a Professional Gamer and Get Paid! - Placeit Blog

Netflix tarafından açılan iş ilanı açıklamasında, “Bu rolde, oyunların işlenmesini optimize etmeye yardımcı olacaksınız, böylece bulut oyun cihazlarımızda birden fazla oyun oluşturabileceğiz” denirken ayrıca oyun geliştiricilerinin Netflix bulut ekosistemi için yüksek kaliteli yapımlar hazırlamasını da istemesi, Netflix bulut hizmetinin Netflix Games ile sınırlı kalmayacağının göstergesi olarak yorumlandı.

Sonuç olarak TV’deki Netflix uygulamasından bulut özelliğini sunabilirse yüz binlerce oyuncunun ilgisini çekeceği kesin olunca da bulut oyun hizmetini Netflix Games’in ötesinde sunması mantıklı bir adım olarak görüldü.