İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 25. dönem pomem alımlarına ilişkin bilgiler paylaştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 25. dönem pomem alımlarına ilişkin bilgiler paylaştı.

PÖH OLMAK İSTEYENLER POLİS ALIMI SINAVLARINA KATILSIN!

İçişleri Bakanı özel harekat polisi kadrosunda görev almak isteyenler normal polis alımı ilanına çıkıldığında başvuru yapsınlar ve yapılacak polis alımı sınavını kazansınlar bilgisini aktardı. Yeni özel harekat alımlarını içeriden almayı planladıklarını belirten Bakan, bu bizim için daha iyi olacak dedi.

YENİ POMEM ALIMI İÇİN TARİH VERDİ!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni pomem alımını bekleyen adayları da sevindirecek haberi aktardı. Ağustos ile Eylül gibi yeni pomem alımı için ilana çıkılacağını belirterek gün olarak tam tarih vermedi.

PÖH SAYISINI AÇIKLADI!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, özel harekat polisi olarak 25 bin polisin olduğunu ve bu sayının teşkilat için yeterli olduğunu dile getirdi. Yeni alımların yerine sınav ile içeriden alım yapmak planlarımızın arasında olduğu için pöh olmak isteyen adaylara da polislik sınavlarına girerek kazanmaları gerektiğinin tavsiyelerini aktardı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yalnızca gerekli olduğu durumlarda dışarıdan polis özel harekat alımı yapılacağını açıkladı.

KPSS PUANI DÜŞÜRÜLEBİLİR!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, alımlarda 70 olan KPSS puanının 65'e düşürülebilir olduğunun sinyallerini verdi. Ayrıca alıma ilişkin marjın genişletildiğinde gelen talebin 30 katı olduğuna dikkat çekti ve 10 bin alıma 300 bin başvuru yapıldığını, 8 bin bekçi alımı ilanına ise 280 bin başvuru gerçekleştirildiğinin de altını çizdi.

AĞUSTOS SONU, EYLÜL BAŞI GİBİ İLAN YAYINLANACAK!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 25. Dönem polis alımına ilişkin bilgileri aktardı ve Ağustos ayı sonu gibi çalışmaların tamamlanacağını Ağustos sonu, Eylül başı gibi pomem alımı için ilana çıkılacağını belirtti.