vMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile birlikte TBMM oturumuna katılan ve Meclis'te kürsüye çıkarak bilgiler veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kritik bir konuda açıklamada bulundu. Meclis'ten ayrılmak üzereyken gazetecilerin sorularına yanıt vere Bakan

Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme
vMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile birlikte TBMM oturumuna katılan ve Meclis'te kürsüye çıkarak bilgiler veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kritik bir konuda açıklamada bulundu. Meclis'ten ayrılmak üzereyken gazetecilerin sorularına yanıt vere Bakan Soylu, Gara'ya giden milletvekili hakkında konuştu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Irak'ın kuzeyinde yer alan Gara'ya giderek teröristlerle görüşen kişinin şu an Meclis'te bulunan HDP'li bir kasın milletvekili olduğunu doğruladı. Bakan Soylu'nun bu açıklamasının üzerine birçok kesimden HDP'ye nefret mesajları yağdı, HDP ile terör örgütü PKK'nın organik bağlarının bir kez daha kanıtlandığı kaydedildi.

Pervin Buldan'ın "Sadece misafir edilecekler" ifadesini kullanması


Dün Meclis'te konuşma yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP'li vekil Pervin Buldan'ın AK Parti Milletvekili Öznur Çalık ile yaptığı bir konuşmayı aktardı. Bakan Soylu, Pervin Buldan'ın, kaçırılan ve Gara'daki bir mağarada tutulan 13 Türk vatandaşıyla ilgili "Sadece biraz misafir edilecekler" ifadelerini kullandığını kaydetti. Terör örgütü PKK'nın Türkiye'yi yenemeyeceğini kaydeden Bakan Soylu, HDP sıralarından gelen güle seslerine tepki gösterdi. Oldukça sinirlendiği görülen Bakan Süleyman Soylu, HDP sıralarına dönerek terör örgütü PKK'nın, Türk ailelerinin yenemeyeceğini tekrarladı.

"Şimdiye kadar 6 bin 21 sivili katlettiler"


Bakan Soylu, şehit edilen 13 vatandaşın kaçırıldıkları günden bu yana yaklaşık 5 yıldır ailelerle irtibat halinde kaldıklarını aktardı. Yapılan operasyonlarla terörist sayısının yaklaşık 300'e kadar indirdiklerini kaydeden Bakan Soylu, 13 vatandaşın şehit edilmesinden sonra dağı bombalamaya başladıklarını belirtti. Bunun üzerine ailelerin Belçikalı bir hat üzerinden arandığını aktaran Soylu, teröristlerin ailelere "Burayı bombalamasınlar" dediğini aktardı. Terör örgütü PKK'nın 1984'ten bu yana 6 bin 21 sivili katlettiğini bildiren Bakan Soylu, Murat Karayılan'ı "bin parçaya böleceklerini" söyledi.