CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun AK Parti'ye oy verenlerle ilgili kullandığı "militan" ifadeleri nedeniyle İçişleri Bakanlığı harekete geçti. CHP grup toplantısında AK Parti'ye oy veren vali, kaymakam, polis ve öğretmenlere "militan" yakıştırması

En Az 16 Milyon Kişiye 6000 TL Ödenecek! Cumhurbaşkanı Erdoğan Onayını Verdi Sıra Ödeme Gününde... En Az 16 Milyon Kişiye 6000 TL Ödenecek! Cumhurbaşkanı Erdoğan Onayını Verdi Sıra Ödeme Gününde...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun AK Parti'ye oy verenlerle ilgili kullandığı "militan" ifadeleri nedeniyle İçişleri Bakanlığı harekete geçti. CHP grup toplantısında AK Parti'ye oy veren vali, kaymakam, polis ve öğretmenlere "militan" yakıştırmasını yapan Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu yapıldı. Suç duyurusunun "kamu görevlisine karşı hakaret" suçuyla ilgili olduğu kaydedildi.

Siyasette militan tartışması nasıl başladı?


Siyasette militan tartışması, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın kullandığı ifadeler sonrası başladı. Tartışmanın fitilini yakan Engin Altay, konuyla ilgili bir grup toplantısı düzenlemişti. Altay toplantıda, artık uzman çavuşundan rektörüne kadar herkesin bir AK Parti militanına dönüştüğünü kaydetmişti. Cumhurbaşkanlığı kampanyası sırasında Erdoğan'ın siyasi açıklamalarını alkışlayan 2. Ordu Komutanı İsmail Metin'i isim vermeden eleştiren Altay, böyle bir ordu komutanının militan olduğunu söylemişti.


Berhan Şimşek'e ölüm tehditleri!


Eski CHP Milletvekili Berhan Şimşek'in vali ve kaymakamlara karşı kullandığı ifadelerden sonra da tartışma alevlendi. Bu tartışmaya girmesinden sonra 4 günde 13 ölüm tehdidi aldığını söyledi.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da gerginliğin artmasından sonra tartışmaya katılmıştı. İçişleri Bakanlığı'nın valiliklere genelge gönderdiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, İçişleri'nden gelen genelgede bütün valiliklerin bu ifadeler nedeniyle suç duyurusu yapması gerektiğinin yazdığını aktarmıştı. Bu genelgenin içeriğine sinirlenen Kılıçdaroğlu, kendisi hakkında dava açmalarını istemiş ve "Hepiniz militansınız" diyerek valilikler ile kaymakamlıklara sitem etmişti.

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na eleştiri!


Kılıçdaroğlu'nun hakaretlerine maruz kalanların dava açması gerektiğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'ye göre ülkenin yüzde 75'inin militan olduğunu söylemişti. Kılıçdaroğlu'na sert eleştiriler yönelten Erdoğan, konuyla ilgili gerekenin yapılması gerektiğini aktarmış ve İçişleri Bakanlığını kastederek herkesin bununla ilgili adım atması gerektiğini aktarmıştı.