İçişleri Bakanlığı 500 TL Bayram harçlığı veriliyor mu, Bayram harçlığı ödemesi var mı sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından yoğun olarak araştırılan konular arasındaydı. Her Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde olduğu gibi bu bayram öncesinde de açık kapı 500 TL Bayram harçlığı verilecek iddiaları sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı. İçişleri Bakanlığı 500 TL Bayram harçlığı dağıtıldı iddiaları hakkında sosyal medyadan bir açıklama yayınladı.

icisleri-bakanligi-son-dakika-bayram-harcligi-aciklamasi-acik-kapi-500-tl-bayram-harcligi-verili

Açık kapı 500 TL Bayram harçlığı var mı?

Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde aranan İçişleri Bakanlığı 500 TL Bayram harçlığı dağıtıldı mı sorusunun yanıtı Kurban Bayramından önce yine yoğun bir şekilde vatandaşlar tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. Sosyal medyada konunun gündeme gelmesi üzerine İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü bir açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada bakanlık tarafından e-başvuru ya da açık kapı uygulaması üzerinden Bayram harçlığı ödemesinin kesinlikle söz konusu olmadığı ifade edildi.

Suç duyurusunda bulunulacak

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü Bayram harçlığı iddialar ile ilgili yaptığı açıklamanın devamında bazı sosyal medya platformlarında bakanlık tarafından Bayram harçlığı dağıtıldığı yönünde gayriciddi paylaşımlar ve videolar bulunduğunu belirtirken e başvuru sistemi ya da açık kasa uygulaması üzerinden böyle bir ödemenin yapılmadığına dikkat çekti. Bakanlık açıklamasının devamında vatandaşları yanlış yönlendiren bu tür art niyetli paylaşım yapanlar hakkında siber suçlarla mücadele Birimleri tarafından gerekli takibinin yapıldığı ve ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunulacağı ifade edildi.

icisleri-bakanligi-son-dakika-bayram-harcligi-aciklamasi-acik-kapi-500-tl-bayram-harcligi-verili-3

Açık kapı uygulaması nedir?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde oluşturulan açık kapı uygulaması vatandaşların doğrudan valilikler ile iletişime geçebilmesini sağlamak adına kurulan bir platformdur. Bu platform aracılığı ile vatandaşlar bütün istek ve taleplerine doğrudan valiliğe ilebilmektedir. Böylelikle vatandaşların sorunları daha kolay çözüme ulaşmaktadır.