İçişleri Bakanlığına 80 Uzman Personel Alınacak!

İçişleri Bakanlığı uzman yardımcısı personel alım ilanını duyurdu. Aralık ayı içerisinde başlatılan başvurular 23 Aralık'ta sona erecek. İçişleri bakanlığında görev almak üzere 80 farklı uzman yardımcısı personel için başvurular kabul edilecektir. İçişleri Bakanlığının merkez teşkilatında görevlendirilecek olan her bir personel için 25 Ocak 2023 tarihi ile 3 Şubat 2023 tarihi arasında sözlü sınav yapılacaktır. Yazılı sınavdan başarı ile geçenler Ankara'da yapılacak sözlü sınava katılacaktır. Hukuk, işletme ekonomi ve siyaset fakültelerinden başvuracak olanlar KPSSP32 puan türünden alımı yapılacaktır. Bu bölümden 54 kişi alınacaktır. Endüstri mühendisliği bölümünden 2 kişi alınacak ve KPSSP1 puan türüne bakılacaktır. İletişim fakültesi bölümünden KPSSP3 puan türüne göre 2 kişi alımı yapılacaktır. 

Bilgisayar mühendisliği ve bilgisayar yazılımı üzerine başvuruda bulunacaklar KPSS P1 puan türü üzerinden değerlendirilecek ve 6 kişi alımı yapılacaktır. Hukuk fakültesinden başvuracak olan 10 kişi KPSSP4 puanına göre değerlendiriliyor. Makine mühendisliği bölümünde KPSS P1 puan türüne göre iki kişi alınacaktır. İnşaat mühendisliği alanından KPSSP1 puan türüne göre iki kişi alınacaktır. Mimarlık bölümünden başvuru yapacak olan KPSSP1 puan türüne göre iki kişi alımı yapılacaktır. Toplamda 80 kişiye ulaşan bu süreçte sözlü ve yazılı sınav tarihleri de net olarak açıklanmıştır.

Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme! Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme!

İçişleri Bakanlığı Personel Başvurusu

Sözlü sınav başvuruları e-devlet üzerinden yapılabilecek. turkiye.gov.tr adresi aracılığı ile başvurular kabul ediliyor. İçişleri Bakanlığı aday profil bilgileri düzenleme ve sınav başvuru alanı üzerinden başvurular yapılabilecek. 19 ve 23 Aralık tarihleri arasında başvurular kabul edilecektir. Konu üzerine tüm duyurular da https://www.icisleri.gov.tr/ adresinden takip edilebilir. Adayların katılmış olduğu sözlü sınavların sonuçları 100 puan üzerinden değerlendirmeye alınacaktır. Kişinin en az 70 puana sahip olması gerekir. Atama süreci olumlu kabul edilen her bir aday www.icisleri.gov.tr personel internet adresi içerisinde yer alan örnek formları doldurup imzalayarak bakanlığın belirttiği tarihlerde İçişleri Bakanlığı personel genel müdürlüğü şubesine teslim etmesi gerekir.