İcralık ve Avukatlık olanlara 50.000 TL Kredi Veren Bankalar hangileridir? İcralık olanlar kredi alabilirler mi? İcralık ve avukatta banka dosyanız varsa ne yapmanız gerekiyor. Şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

Bankalarda olan kredi ve kart borçlarınızı, ödemediğiniz zaman, belirli bir zaman beklendikten sonra hukuk bürosuna sevk edilmektedir. Bu süreç içinde sizin kredi notunuz düşer ve banka sicilinizde bozulur. Bankadaki borçlarınızı 3 dönem yani 90 gün ödemezseniz, bankalar sizi icraya verecektir. Daha sonra tüm borç bu icra dosyasıyla birleşerek sizden istenir.

Eğer sizde, bankalardan dolayı bir icralık dosyanız varsa, kredi başvurusu yaptığınızda olumsuz yanıt alırsınız. Çünkü sistem olarak bir bankada icraya düştüyseniz ve bu borç ödenmediyse, sistem sizi kara listeye alacaktır. Sistem, sizi kara listeye aldığın da bankalara ne kadar başvuru yaparsanız yapın, kredi ve kredi ürünlerinden olan kredi kartı gibi banka ürünlerini kullanamayacaksınız. Hal böyle olunca, müşteriler icralık olduklarında nasıl kredi alabilirler bunun araştırmasını yapmaktadırlar. Emekli olanlar, devlet memuru olanlar, ipoteği olan kişiler, icralık borçlarını kapattıktan hemen sonra bazı bankalardan kredi kullanabilirler. Şimdi sizlere bu bankalar hangileridir, hakkında bilgiler verelim.

Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi Veriyor mu?

Ziraat Bankası kamu bankası olmasından dolayı, diğer bankalara nazaran daha sert kredi şartları olan bir bankadır. Banka, icralık olmuş emekli ve devlet memurlarına, borçlarını kapattıktan sonra, Ziraat Bankası üzerinden maaş alıyorlarsa, anında kredi imkanı vermektedir. Ziraat Bankası, şubelerine giderek bu kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi başvurusu yaptığınızda, anında sonucu öğreneceksiniz. Ama banka genel müdürlük aracılığı ile bu krediyi kullanacağı için bazı zamanlarda 2-3 gün sürebilmektedir. Alacağınız kredi maaşınıza göre verilmektedir. 60 ay vade ve 6 ay erteleme imkanı ile 100.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz.

icralik-ve-avukatlik-olanlara-50000-tl-kredi-verilecek-bankalardan-mujdeli-haber-son-dakika-duyu1

Burgan Bank İcralık Olanlara Kredi Veriyor mu?

İcralık oldunuz ve banka icraya düşen tüm borçlarınızı kapattığınızda, Burgan Bank sizlere kredi imkanı vermektedir. Bunun için emekli olmanız veya bir ipotek bankaya vermeniz gerekmektedir. Burgan Bank, üzerinden alacağınız bu kredilerde, emekli olan kişilerin emekli maaşlarını bankaya taşıması gerekiyor. Emekli maaşını taşıma yaptıktan hemen sonra kredi kullanabilirsiniz. Size en yakın Burgan Bank şubesine giderek bu kredi için başvuruda bulunabilirsiniz.

Banka ayrıca ipotek verdiğinizde de sizlere kredi imkanı sunmaktadır. Burgan Bank şubesine giderek, vereceğiniz ipoteğin ekspertiz değerinin %50’sine kadar kredi kullanabilirsiniz. Banka şartlarına uygun olan kişiler, hemen bu kredileri 60 ay vadeye kadar kullanabilirler. Emekli olan kişiler, 100.000 TL’ye kadar, çalışan kişiler ise, en az 3 aylık sigortası olması durumunda, ipotek vererek yüksek limitli krediler kullanabilmektedirler.

Kısacası, icralık olan bir borcunuz varsa ve bu borcu ödemediyseniz, kredi onayı alamazsınız. Önce bu borcu kapatacak ve daha sonra bankadan, icra dairesinden düşümünü yapacaksınız. Şartlara uygun olarak da yukarıdaki bankalardan başvurusu yapabilirsiniz.