Marmaris orman yangınları ile gündeme taşınan ve tartışmaya da açılan "idam cezası" için en dikkat çeken yorum İyi Parti'den geldi.

Marmariste çıkan ve yine günlerce kontrole alınamayan orman yangınları sırasında önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yaşanılanlar için "idam" çağrısı, daha sonra AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından karşılık bulmuş ve tartışılmaya açılmıştı.

Yaşanılan süreci değerlendiren İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz ise yapılan "idam" çağrılarına ve tartışılmasına açılmasına adeta tarihe geçecek bir yorum yaparak gündeme geldi.

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz: Seçim kaybedilirse referanduma gideriz

Marmaris'teki orman yangının failinin yakalanması sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan idam konusunu gündeme getirmiş, konuyla ilgili konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da "Sayın Cumhurbaşkanı'mızın konuşmaları bizim için ayrıca talimattır, Bakanlık olarak çalışmaya başladık. Çalışmalarımız somutlaşınca Sayın Cumhurbaşkanı'mıza ve kamuoyuna açıklayacağız. Türkiye Büyük Millet Meclisi elbette bu konuda gerekli adımları eminim ki çalışmalar çerçevesinde atacaktır." demişti.

Bu açıklamalar kamuoyunda tartışılırken, İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz ise AKP iktidarı döneminde yaşanılan süreçleri hatırlatarak şu ifadeler ile "idam" çağrısının tehlikesine dikkat çekti;

Ekrem İmamoğlu'nun Erdoğan Taklidi Kahkaha Attırdı! "Nerden Nereye..." Ekrem İmamoğlu'nun Erdoğan Taklidi Kahkaha Attırdı! "Nerden Nereye..."

"İdamdan bahsediyorlar. 10 Sene önce idam yasası olsa Ergenekon ve Balyoz sanıkları ‘vatana ihanetten’ idam edilecekti. Bu ülkede 10 senede bir kahramanlar hain, hainler kahraman ilan ediliyor. Böyle bir hukuk sisteminde idam uygulanamaz."