Çarşamba günü mecliste görüşülecek "Dezenformasyon Yasası" ile tehlikeye işaret edilerek ilgili çağrılar başladı...

Seçim sürecine ilişkin bir hamle olduğu söylenilerek çağrıda bulunan CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, "Seçime kadar Türk demokrasisini rafa kaldırmak, medyayı susturmak, gençleri susturmak, interneti yok etmek istiyorlar. Buna izin vermeyelim. Basın örgütlerinin temsilcilerini saat 14.00'te komisyona bekliyoruz. Hepsi misafirimizdir. Gelin özgürlüklerimizi birlikte savunalım" dedi.

PTT Acil İhtiyacınıza Çözüm Olarak Muslukları Sonuna Kadar Açtı! 40.000 TL Tek Kalemde Verilecek PTT Acil İhtiyacınıza Çözüm Olarak Muslukları Sonuna Kadar Açtı! 40.000 TL Tek Kalemde Verilecek

Sosyal medyada “yalan haberle mücadele” gerekçesiyle hazırlanan ve kamuoyunda “Dezenformasyon Yasası” olarak adlandırılan yasa teklifi, AKP ve MHP milletvekillerinin imzasıyla TBMM Başkanlığı’na sunuldu ama perde arkası korkuttu.

Sosyal Medyada Sansür Devri Bitiyor Mu? » Marketing Türkiye

Çarşamba günü görüşülecek yasa teklifi öncesi açıklamalarda bulunan CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, “Saray, seçime kadar interneti yok etmek istiyor” sözleri ile tehlikeye dikkat çekti.

Özkan'ın gündeme damga vuran, “’Bu kadarını da yapamazlar, böyle bir sansürü TBMM'ye getiremezler’ diye düşünmüştüm ama yanılmışım. Bunu da yaptılar." sözleri basında ve sosyal medyada yankı uyandırdı.

"Türk medyasını, sosyal medyayı, interneti toptan kontrolleri altına alacak, bir tuşla açıp kapayabilecekleri yeni bir düzenlemeyi TBMM'ye saray meclisi sundu. Türkiye'yi, özgürlüklerimizi, demokrasiyi savunmak için bütün basını, yönetim kurulu üyelerini, Çarşamba günü bu yasa önerisini ele alacağımız dijital komisyona, TBMM'ye saat 14.00'te davet ediyorum. Hepsi misafirimizdir. Gelin özgürlüklerimizi birlikte savunalım” diyen Özkan interentin iktidarın seçim hamlesi olduğuna ve tehlikenin boyutuna dikkat çekmeye çalışıyor.

Özkan, “Seçime kadar Türk demokrasisini rafa kaldırmak, medyayı susturmak, gençleri susturmak, interneti yok etmek istiyorlar. Buna izin vermeyelim” sözleri ile çağrıda bulundu.

Sosyal Medyanın Sansür Sorunu Kendi Yapısıyla İlgili