İhtiyaç sahiplerine müjde! Devlet her ay düzenli 700 TL maddi yardım yapacak, başvurular e-Devlet’ten alınıyor. Ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya kalan vatandaşlar özellikle pandemi sonrasında artan fiyatlar ve ev kiraları nedeniyle zor günler geçiriyor. Neredeyse hayatının her alanında fiyatlar 3-4 katına kadar yükselmiş durumda. Bu hızlı artış sonrasında vatandaşlar ekonomik anlamda sıkıntı yaşıyor ve aynı zamanda da getirmekte güçlük çekiyor. Maddi durumu kötü olan, ekonomik güçlük çeken ihtiyaç sahibi ailelere müjdeli haber geldi. Devlet, vatandaşlara yardım elini uzatıyor ve aylık düzenli olarak 700 TL maddi yardım vermeye başlıyor.

İhtiyaç sahibi aileler için müjdeli haberler peş peşe gelmeye devam ediyor. Hem maddi yardım hem de devletten gıda ve erzak yardımı başladı. Devlet kurumları başvuru yapan vatandaşlara anında destek paketlerini sunuyor. Elbette tüm yardımlar maddi olarak verilmiyor ancak özellikle kış aylarında dar gelirli ailelerin gıda ihtiyaçları ve yakacak ihtiyaçları devlet tarafından karşılanıyor. Nakit para yardımı da başvuru yapan vatandaşlara durumları göz önünde bulundurularak sağlanıyor. Bu yardımlar sayesinde vatandaşlar da rahat bir nefes alma imkanı buluyor. Peki hangi kurumlar vatandaşlara yardım veriyor? Gıda yardımı projesi ve detaylar haberimizde…

ihtiyac-sahiplerine-mujde-devlet-her-ay-duzenli-700-tl-maddi-yardim-yapacak-basvurular-e-devlett-2

İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE GIDA YARDIMI

Devlet, maddi gücü yerinde olmayan ve geçinmekte güçlük çeken vatandaşlara Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla gıda yardımı vermeye devam ediyor. Özellikle kış aylarının gelmesiyle birlikte yakacak yardımı ve erzak yardımı başvuru yapan herkese sağlanıyor. Devletin sağladığı imkanları sayesinde vatandaşlar kış aylarını daha rahat geçirme şansını da elde ediyor. Peki başvurular nasıl yapılıyor?

E-DEVLET ÜZERİNDEN BAŞVURULARI KABUL EDİLİYOR

Maddi yardım almak isteyen vatandaşlar başvuru işlemlerini e-Devlet üzerinden gerçekleştirebiliyor. TÇ kimlik numarası ve şifreyle giriş yaptıktan sonra sosyal yardım ödemeleri bölümüne gelerek maddi yardım başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Bunun yanında kaymakamlık, belediye gibi bazı kurum ve kuruluşlar da vatandaşlara hem maddi yardım hem de gıda ve yakacak yardımı sağlıyor.

ihtiyac-sahiplerine-mujde-devlet-her-ay-duzenli-700-tl-maddi-yardim-yapacak-basvurular-e-devlett-1

HANGİ KURUMLAR YARDIM VERİYOR?

Devlet kurumlarının yanı sıra Büyükşehir belediyeleri, Kızılay, vakıflar Genel müdürlüğü, Sanko, kaymakamlık gibi kurumlardan vatandaşlara gıda yardımı dağıtıyor. Kurumlar bütçelerine göre gıda yardımı imkanı sağlarken bu yardımları maddi karşılığı 700 TL’ye kadar çıkıyor. Üstelik de başvuru yapmak durumunda her ay bu ödemelerden faydalanmak mümkün oluyor. Başvuru işlemleri genellikle kurumların kendilerine yapılıyor ancak Sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakıfları aracılığıyla da başvuruları tamamlamak mümkün. Pandemi yardımı başvuruları ise sadece e-Devlet üzerinden kabul ediliyor.