İhtiyaç sahiplerine müjde! PTT yardım parası dağıtıyor! Paranız hazır, karşılıksız 600-900 TL deste alabilirsiniz. Sorun yaşayan ve ihtiyaç sahibi olan ailelere PTT tarafından müjdeli haber verildi. Birçok kişi PTT'den yapılan yardım ödemelerinden haberdar olmadığı için faydalanamıyor. Ancak devlet yardımı ödemeleri PTT üzerinden yapılıyor ve dar gelirli olan acil nakit paraya ihtiyacı olan ihtiyaç sahibi olan birçok kişi bu ödemelerden faydalanabiliyor. Elbette devlet yardımı alabilmek için başvuru yapmanız gerekiyor. Aynı zamanda maddi durumunuzun yetersiz olduğunu da kanıtlama şartı bulunuyor. Peki PTT'den devlet yardımı nasıl alınır? Devletin verdiği yardımlar neler?

Devlet, sosyal destek ödemeleri sayesinde vatandaşların ihtiyaçlarını gideriyor acil nakit para sıkıntılarını ortadan kaldırıyor. Devlet yardımları genellikle PTT üzerinden ödeniyor bu nedenle vatandaşların başvuru yaparak PTT'den paralarını talep etmeleri gerekiyor. Fakat birçok vatandaş yardım ödemelerinden haberdar olmadığı için alamıyor. Vatandaşlara devletin verdiği yardımlar neler? PTT'den yardım ödemesi nasıl alınır? devlet yardımı başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

ihtiyac-sahiplerine-mujde-ptt-yardim-parasi-dagitiyor-paraniz-hazir-karsiliksiz-600-900-tl-deste-3

YARDIMA MUHTAÇ AİLELERE MADDİ DESTEK

Yardıma muhtaç olan ve hayatını devam ettirmekte doğrulanan ihtiyaç sahibi ailelere devlet tarafından destek ödemesi yapılıyor. Bunun için fakirlik belgesi ile birlikte İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİ

Devlet yardıma muhtaç olan vatandaşlara aynı zamanda elektrik faturası desteği de sağlıyor. Elektrik faturası desteği Almak isteyenler sosyal yardımlar Genel Müdürlüğüne başvuru yaparak faturalarının bir kısmının devlet tarafından ödenmesini sağlayabiliyor. Devletin elektrik faturası yardımından faydalanabilmek için bir takım şartlar da var.  Elektrik faturası Alabilmek için hane içinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden daha az olması gerekiyor. Başvuru yapmak isteyenler Sosyal Hizmetler müdürlüklerine başvuru yapabilir.

ihtiyac-sahiplerine-mujde-ptt-yardim-parasi-dagitiyor-paraniz-hazir-karsiliksiz-600-900-tl-deste-2

ERZAK VE GIDA YARDIMI

Yine maddi ihtiyacı olan ve geçimini sürdürmekte zorlanan vatandaşlar için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Gıda ve erzak yardımı da yapılıyor. Sosyal yardım alabilmek için ihtiyaç sahibi ailelerin gerekli evrakları tamamladıktan sonra il ve ilçelerde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına başvuru yapmaları gerekiyor. Gıda ve erzak yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlara hane içindeki kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması durumunda destek sağlanıyor.

ihtiyac-sahiplerine-mujde-ptt-yardim-parasi-dagitiyor-paraniz-hazir-karsiliksiz-600-900-tl-deste-1

YAŞLILIK, EVDE BAKIM VE ENGELLİ DESTEĞİ

Aynı zamanda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evde bakıma muhtaç kişilere evde bakım maaşı, 65 yaş üstü kişilere yaşlılık aylığı ve engelli vatandaşlara da engelli aylığı veriliyor. Gerekli şartların neler olduğunu öğrenmek için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesini ziyaret ederek başvuru detaylarını öğrenebilirsiniz. Gerekli evrakları tamamladıktan sonra başvuru işlemlerini Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları veya Sosyal Hizmetler müdürlükleri aracılığı ile tamamlayabilirsiniz.