Burs veren önemli devlet kurumları arasında Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Kredi Yurtlar Kurumu gibi kurumlar yerini aldı.

VGM burs başvuru tarihleri kurum tarafından duyurulurken KYK burs başvuruları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. KYK bursuyla 850 TL'den başlayan imkanlar doktora öğrencileri için 2.550 TL'ye kadar ulaşıyor. Başvuruya ilişkin tüm bilgileri haberimizde sizler için aktarıyoruz.

İki kurum her şey dahil 2.550 TL para yardımını öğrenciler için aktif etti. Devlet kurumları tarafından lise ve üniversite öğrencileri için burs ödemesi yapılıyor. Kredi Yurtlar Kurumu ve Vakıflar Genel Müdürlüğü burs ve kredi başvuruları hakkında tüm bilgiler öğrencilerle paylaşıldı. KYK lisans öğrencilerinen doktora öğrencilerine kadar tüm öğrencileri kapsayacak burs ödemesini aktif ediyor. Elbette başvuru için öğrencilerden bazı şartlar aranıyor.

VGM TARİHLERİ DUYURDU

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son açıklamaya göre, ortaöğrenim ve yükseköğrenim burs başvuru tarihleri belli oldu.

Garanti Bankası hesabınız üzerinden 100 bin TL'ye kadar borç kapatma kredisi başladı Garanti Bankası hesabınız üzerinden 100 bin TL'ye kadar borç kapatma kredisi başladı

GELECEK AY BAŞLIYOR

Gelen açıklamadaki bilgiler ışığında Ortaöğrenim Eğitim Yardımı burs başvuruları 7 Kasım tarihiyle birlikte start alacak. Öte yandan başvuruları Yükseköğrenim Bursu 21 Kasım 2022'den itibaren toplanacak.

KYK BURSU İÇİN HEYECAN SÜRÜYOR

KYK burs başvuru tarihleri henüz belli olmadı. Bu ay içerisinde başvuru tarihlerinin resmi açıklamayla duyurulması bekleniyor.

850 TL'DEN BAŞLIYOR

KYK lisans öğrencileri 850 TL burs ve kredi ödüyor. Yüksek lisans için bu tutar 1700 TL, doktora öğrencileri için 2.550 TL'yi buluyor.