Daha iki sene önce 5 lira olan benzin son altı ayda şahlanarak 25 liraya fırladı...

Akaryakıt fiyatlarına üst üste zam gelmeye devam ederken bunun diğer sektörlere yani iğneden ipliğe her şeye yansıyacağı artık öğrenildi.

Ziraat Bankası TC Kimlik Numaranıza Göre 61 bin TL Kredi Ödemesi Yapacak! Ziraat Bankası TC Kimlik Numaranıza Göre 61 bin TL Kredi Ödemesi Yapacak!

"Faiz haram" deyip, dolara ya da kur korumalı mevduat hesabına para yatırıp kar etmekte bir sorun görmeyen zihniyetin elindeki ülkede benzinin litresi 25 lirayı, motorinin litresi ise 24 lirayı geride bırakmış durumda.

Döviz kurlarındaki artış nedeniyle akaryakıt fiyatlarında zam yağmuru devam ederken, uzmanların göürşleri ile döviz kurların çok daha fazla artacağı söyleniyor.

Benzine dün 1 lira 45 kuruş, motorine ise 1 lira 38 kuruş zam gelmişti ve dolayısı ile bu zamların ardından İstanbul'da benzinin litresi 25.01 TL'ye yükseldi. Benzinin litresi İzmir ve Ankara'da 24,43'ten 25,13 TL'ye çıktı.

Daha birkaç yıl önce benzin "5 lira olmaz" denilirken son yaşanılan süreçte beş katı oranda artış ile 25 lirayı bile geride bırakan benzin fiyatı ve daha da artması muhtemel döviz kurları ile Türkiye'yi çok daha zor günler bekliyor.

Benzin fiyatlarına at arabalı protesto - Güncel - ODATV

Bu arada aşağıdaki fotoğraf Lübnan'da bir benzin fiyatı protestosu. Hemen söyleyelim bir yararı olmamış.

Lübnan'daki akaryakıt krizi, benzin kuyruğunda kılınan cuma namazıyla protesto edildi - Internet Haber