İki ülke arasında sıkı tedbirli görüşme!

Nepal ile Çin arasında yapılan askerî görüşmeler, Covid-19 (yeni tip koronavirüs) tedbirlerinin üst noktada uygulanması sebebiyle dünya basınının dikkatini çekti.

Dünya 01.05.2021 - 06:15 04.05.2021 - 04:18 İlan35

29 Nisan 2021 Perşembe günü Çin ile Nepal askerî heyetleri, Nepal’in 10 bin nüfuslu ilçesi olan ve iki ülkeyi birbirine bağlayan Rasuwa ilçesindeki Miteri Köprüsü'nde mesafeli olarak bir araya geldi. Her iki ülkenin askerî yetkilileri, Nepal'in Covid-19 pandemisine karşı alacağı sınır tedbirlerini görüştü.

Açık alanda, uzak mesafede, korucuyu kıyafetle görüştüler

Çin ile Nepal arasındaki askerî görüşmelerin nasıl bir ortamda gerçekleştiğine dair fotoğrafları, Nepalli gazeteci Anil Giri, kişisel sosyal medya hesabından paylaştı.

Aralarındaki hayli mesafeye ve açık havaya rağmen her iki ülkenin askerî yetkililerinin yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı giydikleri koruyucu kıyafetler uluslararası basın tarafından şaşırtıcı bulundu.

Diğer taraftan sosyal medyada yapılan yorumlarda Nepal ile Çin askerî heyetlerinin bir araya gelmesinin sebebinin “Covid-19 sınır güvenliği” olması sebebiyle görüntünün sürreal olduğu belirtildi.

Görüşmede, Covid-19’u dünyanın başına bela eden Çin’in, Nepal'deki salgının boyutu, salgına karşı çalışmalar ve iki ülke arasındaki geçişlerle ilgili kaygılarını ifade ettikleri bildirildi.

Nepal askerî heyetinin ise Çin askerî heyetine, Covid-19 salgınına karşı Nepal’de alınan tedbirleri, salgında gelinen durumu aktardıkları kaydedildi. 

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@