İki ülkeden Türkiye'ye uçuş başlıyor

Danimarka ve İngiltere'den Türkiye'ye yolcu uçuşuna son 72 saat içinde yapılmış PCR testinin pozitif çıkmaması koşuluyla izin verilecek.

Ekonomi 22.04.2021 - 05:44 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Sosyal medya platformu Twitter'daki hesabından paylaşımda bulunan Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, Danimarka ve İngiltere'den Türkiye'ye uçuşların yeniden açılacağını, otoriteler tarafından alınan karara bağlı olarak son 72 saat içinde yapılmış PCR test sonucunun pozitif olmaması koşuluyla Türkiye'ye Danimarka ve İngiltere'den yolcu gelişine izin verileceğini duyurdu.

Aralık ayında uçuşlar askıya alınmıştı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, mutasyonlu yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle 2020 yılının Aralık ayında Danimarka, İngiltere, Brezilya ve Güney Afrika'dan Türkiye'ye yönelik uçuşların askıya alındığını bildirmişti.

Hindistan'dan gelenler için 14 gün karantina zorunluluğu 

Diğer taraftan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığının ortak kararı cihetinde yeni tip koronavirüs (Covid-19) önlemleri çerçevesinde bugünden itibaren Türkiye'ye Hindistan'dan gelecek tüm yolcular için de yine son 72 saat içerisinde yapılmış PCR test sonucunun negatif olduğunun ibraz edilmesi ile birlikte, valilikler tarafından belirlenecek mekânlarda 14 gün süre ile karantina uygulaması yapılacağı belirtildi. Alınan bu son karar, en son 10 gün içinde Hindistan'a gitmiş ve Türkiye'ye gelmek isteyen bütün yolculara uygulanacak. 

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@