Sığınmacı sorununa dikkat çeken 'Sessiz İstila' kısa filminin 2'ncisi yayınlandı ve bir ayrıntı ile ilk filmin de önüne geçti.

Hande Karacasu’nun sığınmacı sorununa değindiği ve gösterime girdikten kısa süre sonra olay yaratan 'Sessiz İstila' filminin ikincisi YouTube kanalında yayınlandı. Filmde AKP iktidarına göndermelerde bulunulurken, organize suç örgütü lideri Sedat Peker ile özdeşleşen "Lan bırak" çıkışının yer alması dikkat çekti.

Bu arada İçişleri Süleyman Soylu'nun Ümit Özdağ için kullandığı "insandan aşağı" lafının kullanılması ise bir gönderme olarak yorumlandı.

Sessiz İstila'nın ilk filminde Süleyman Soylu Ümit Özdağ ile yaşanılan polemikte, 'Hiç adam yerine koymam. Kabul etmem; bunun söylerseniz toplantıyı terk etmem. Ben bu adamı adam yerine ve insan yerine koymam. Bu hayvandan aşağı bir adamdır. Bu kadar basit. Adam yerine koymam. Kendisi adam yerine girmeye çalışıyor Soros çocuğudur ve operasyon çocuğudur. İstihbarat elemanı olduğu apaçık bellidir' demişti.

Sessiz İstila 2'nin ise ilk dakikalarında düşman (Çinli) askerinin Moğol Türkü'ne karşı "sen insandan aşağısın benim için" söyleri bu polemiğe gönderme olarak yorumlanıp, ilkine göre aslında "başarısız" bulunan film ise bu sebepten ötürü de Ümit Özdağ'ın propaganda filmi olarak eleştiri aldı.

Masraflarını Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın paylaştığını açıkladığı ilk film, gösterime girdiği tarihte filmin yapımcısı Hande Karacasu gözaltına alınmış, tepkiler sonrası serbest bırakılmıştı.

Sessiz İstila 2, bu gece Karasu'nun kişisel YouTube hesabından yayınlanırken, filmde Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'ye yapılan göndermeler dikkat çekti.

"Türklük" vurgusu ile başlayan Sessiz İstila 2 kısa filmi de ilki gibi Atatürk'e atıfla İzmir Marşı çalınarak sona erdi.

İkinci Raund Başladı! Süleyman Soylu Ve Ümit Özdağ'dan "İç Savaş" Savaşı! Suç Duyurusu Yapıldı! İkinci Raund Başladı! Süleyman Soylu Ve Ümit Özdağ'dan "İç Savaş" Savaşı! Suç Duyurusu Yapıldı!

Resim

İzleme linki;

https://www.youtube.com/watch?v=kbcPsG2hlFQ