Zam ayı devam ediyor! Ardı ardına gelen zamlar vatandaşı ölüme mahkum etmeye kararlı. Bir zamda ilaç ücretlerine geldi.

KuCoin Nedir KuCoin Nedir
Zam ayı devam ediyor! Ardı ardına gelen zamlar vatandaşı ölüme mahkum etmeye kararlı. Bir zamda ilaç ücretlerine geldi. İlaç Fiyatlarına yüzde 22 zam geldi!

SGK, ilaç ücretlerine zam yaptı. Sosyal Güvenlik kurumu girdiği ödeme sıkıntısını vatandaşa ödeyecek! SGK'nın bu sene 82 milyar TL açık vermesi bekleniyor.

Gayrimenkullerini satışa çıkaran SGK ilaç ödemelerinde zorlandı. SGK'nın bu açığı vatandaşa ödeteceği öğrenildi. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları büyük bir işsizlik yaşıyor, asgari ücretleri açlık sınırında, sokakata güvenliği sağlanmıyor hatta oturduğu evlerde dahi güvenliği yok ancak yinede en büyük vergi oranları veriyor. Buna rağmen gelen yeni zamları vatandaşları nasıl karşılayacağı merak ediliyor.

CHP: SGK AÇIĞINI VATANDAŞA ÖDETECEK!

CHP Ankara milletvekili Gamze Taşcier konuyla ilgili olarak: " SGK açığını vatandaş öğretmek istiyor. SGK kullanımı yaygın olan göz tansiyonu için kullanılan ilaçları sınırlandırma getiriyor.

SGK'nın başka ilaçları sınırlama getirmesi bekleniyor, bu ay ortasında ilaç fiyatlarına büyük zamlar gelecek. İlaçlara en az yüzde 15 ila 22 zam bekleniyor.

Vatandaş 120 lira daha kendi cebinden ödemek zorunda kalacak, yani SGK yoksul vatandaşı kör edecek." dedi.