‘Müjde’si alkış almayan Bakan Nebati sitem edince iş insanları güldü...

‘Müjde’si alkış almayan Bakan Nebati sitem edince iş insanları güldü...

Türkiye'nin neşeli Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, iş insanlarıyla gerçekleştirilen toplantıda 'müjde' diye nitelendirdiği açıklamasında bir krediden bahsedince doğal olarak herhangi bir aksiyon da alamadı. Ancak AKP iktidarının her koşulda alışkın olduğu alkışlardan alamayınca sitem etti.

Müjdesi alkışlanmayan bakan "Akşam uyuşukluğu... Daha ne istiyorsunuz" dedi.

Gözden kaçırmayın

Kadıköy Belediyesi'ne Rüşvet Operasyonu! Gözaltı Sayısı Artıyor! Kadıköy Belediyesi'ne Rüşvet Operasyonu! Gözaltı Sayısı Artıyor!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin İstanbul Sanayi Odası toplantısındaki konuşması ilginç anlara konu oldu. Bakan Nebati, “KOBİ’ler için 250 milyon lira, KOBİ dışı firmalar içinse 1 buçuk milyar lira kredi limiti öngörülmüş durumda” dedi. Bu ifadelerinden sonra bir kaç saniye duraksayan ancak beklediği alkışı alamayan Nebati, kızdı.

Alıştığı müjde kelimesi ve alkış döngüsünü yaşayamayam Nebati, “Sayın sanayi odası üyelerimiz 150 milyar lira… 50 milyar lirası turizm, 100 milyar lirası imalat. Size verdiğimiz bir krediden bahsediyorum. Akşam uyuşukluğu… Yüzde 9’a kadar, daha ne istiyorsunuz. Siz istiyorsunuz, sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde sizlere arz ediyoruz” dedi.

Bu sözleri üzerine ise iş insanları gülümseyerek, Bakan Nebati’yi alkışladı.