Son dakika: İletişim Başkanlığı İçin 155 Adet Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak

İletişim başkanlığı hem merkez hem de taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere KPSS puan sıralamasına göre 155 adet sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Alımı yapılacak personellerin merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilecek kadrolularına yönelik net bilgi paylaşımı da yapıldı. Her pozisyon tek tek belirlendi ve bu pozisyonlara yönelik ataması yapılacak personellerin sayısı da netleştirildi. Kpssp93 puan türü üzerinden en az 70 kpssp94 puan türü üzerinden en az 60 puan alınması gerekiyor. Bu sıralama önlisans ya da ortaöğretim düzeyinde yapılacak başvurularda farklılaşıyor.

Hangi Kadrolara Ne Kadar Alım Yapılacak?

İletişim başkanlığını alımı yapılacak sözleşmeli personel kadrosu şu şekilde listelenmiştir. Merkez teşkilatında görevlendirilmek üzere 15 adet koruma ve güvenlik görevlisi memuru, 7 adet destek personeli, taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 25 adet destek personeli, 54 adet koruma ve güvenlik görevlisi personeli, 54 adet büro personeli alımı yapılacaktır.

Banka Az Zamanınız Kaldı Diyerek Uyardı! Elinizdekini Avucunuzdakini Kaybetmeniz An Meselesi! Banka Az Zamanınız Kaldı Diyerek Uyardı! Elinizdekini Avucunuzdakini Kaybetmeniz An Meselesi!

Büro Personeli Alım Şartları

Büro personeli olarak başvuruda bulunacak olanlar kadın ya da erkek cinsinden kpssp93 puan türüne göre değerlendirmeye alınacaktır. Büro yönetimi sekreterlik büro hizmetleri ya da yöneticiliği asistanı önlisans programlarından mezun olmak yeterlidir. 

Koruma ve Güvenlik Personeli Alım Şartları

Koruma ve güvenlik görevlisi olarak başvuruda bulunacak kadın ve erkek adayların Merkez ve taşra'da görevlendirilmek üzere kpssp93 puan çözümü üzerinden en az 60 puana sahip olması gereklidir. Ön lisans programlarından mezun olması, özel güvenlik hizmetlerine dair belirlenmiş kanundaki hükümleri taşıması, sağlığın hizmeti yapmaya elverişli olması, özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olması, erkeklerde 1.70 kadınlarda 1.60 santimden daha uzun olması, görevi yapmaya engel olacak bir sağlık problemi bulunmaması, gece ve gündüzü vardiyalı sisteme çalışmaya elverişli pozisyonda olması gerekiyor.

Temizlik Personeli Alım Şartları

Temizlik personeli olarak yapılacak başvurularda temizlik ve basit bakım hizmetleri grubundan iki farklı kategoride alımı yapılacak. Kpssp94 puan türü üzerinden en az 60 puan almak yeterli olacak. Ortaöğretim lise ya da dengi kurumlardan mezun olmak gerekiyor.

Sözleşmeli Personel Başvurusunu Kimler Yapabilir?

Pozisyonlara başvuruda bulunmak isteyenlerin TC vatandaşı olması ve 18 yaşını dolduruyor olması gereklidir. Kamu haklarından mahrum olacak herhangi bir suçu işlememek, askeri görevini tamamlamış olmak, görevi yapmaya engel olacak bir sağlık ya da akıl problemi bulunmamak ve 35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. ÖSYM tarafından düzenlenmiş KPSS sınavının B grubundan alınacak puan türü dikkate alınacaktır. Emekliler ya da yaşlılık aylığı alanlar başvuruda bulunamazlar. Güvenlik konuşturmasından ya da arşiv araştırmasından sorunsuzca geçmek gerekiyor.

Sözleşmeli Personel Başvurusu Nasıl Yapılacak?

İletişim Bakanlığı'nın merkez ya da taşra biriminde çalışmak isteyenler başvurularını e-devlet platformu üzerinden iletebilecek. 2 Ocak tarihinde başlatılan başvuru süreci 15 Ocak 2023 tarihinde sona erecektir. Şahsen ya da kargo yolu ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecek olup kariyer kapısı kamu işe alım sayfası üzerinden başvurular iletilebilecektir.