Bir zamanların AKP destekçisi ve AKP'nin gözbebeği olduğu yıllar "En Hayırsever İş İnsanı" ve "En İyi İş İnsanı" gibi ödüller ile taçlandırılan ancak sonrasında yine AKP tarfından "Suç Örgütü Lideri" ilan edilen Sedat Peker ilginç bir zamanlama ile tekrar konuşmaya başladı...

Sedat Peker sessizliğini bozdu ancak zamanlaması da söyledikleri de ayrıca olay oldu.

Son olarak "Deli Çavuş" isimli sosyal medya hesabından açıklama yapan Sedat Peker, Kemal Kılıçdaroğlu'nun AKP iktidarı ile ilgili "yurtdışı kaçış planı" ifşası sonrası “O vakit geldiğinde ben size neler anlatacağım neler! Deli olacaksınız” ifadeleri ile dikkat çekti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesine ilişkin iddialarını içeren bir video paylaşmasının hemen ardından ifşa videoları ile ünlü Sedat Peker'in duyurduğu, "Deli Çavuş" isimli sosyal medya hesabından konuya ilişkin yapılan paylaşım da ayrıca dikkat çekti.

En son Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz ay ziyaret ettiği Suudi Arabistan ilginç ve aşağılayıcı bir şekilde Türkiye'ye seyahat yasağı getirmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tekrar "kardeşlerim" söylemi ile hem Cemal Kaşıkçı davasının kapanarak Suudi Arabistan’a devredilmiş hem de sonrasında Dünya basınında bile eleştirilen bir ziyaret gerçekleştirmişti.

Sadece 3 Gün Süre Kaldı! Garanti Bankası Açıkladı! Banka Hesabı Olanlar İşlem Yapması Gerekiyor Sadece 3 Gün Süre Kaldı! Garanti Bankası Açıkladı! Banka Hesabı Olanlar İşlem Yapması Gerekiyor

Ancak Erdoğan'ın tam da bu jesti ve ziyareti sonrası Suudi Arabistan'ın Lübnan, Suriye, İran, Afganistan. Hindistan, Somali gibi ülkelerin bulunduğu listeye Türkiye'yi de alarak virüs bahanesi ile Türkiye'ye seyahat yasağı getirmesi aşağılayıcı ve göndermeli bir hamle olarak karşılanmış, "Türkiye iile dalga geçiyorlar" yorumları almıştı.

İşte tam da Suudi Arabistan'ın bu kararı ve tavrı sonrası Sedat Peker'in yine sahneye çıkması, yine ses vermeye başlaması da ayrıca düşündürücü oldu.

Peker, elinde ses kayıtları ve mesajlaşmaların olduğunu belirterek şu paylaşımı yaptı;

“O vakit geldiğinde ben size neler anlatacağım neler! Deli olacaksınız! Ses kayıtlarıyla, WhatsApp yazışmalarıyla anlatacağım her şeyi. Tüm bunlar bittikten sonra da kendim dahil tüm vatanseverlere, yurtseverlere normale dönebilmemiz için tedavi seansları yapacağım. Bende söz namus!”