Türkiye'den üst düzey bir heyet resmi temaslarda bulunmak üzere Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye gitti. Heyette Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve MİT Başkanı Hakan Fidan h

Bütün Kiracıların Dikkatine! Bakan Bozdağ’ dan Açıklama Geldi! Bütün Kiracıların Dikkatine! Bakan Bozdağ’ dan Açıklama Geldi!
Türkiye'den üst düzey bir heyet resmi temaslarda bulunmak üzere Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye gitti. Heyette Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve MİT Başkanı Hakan Fidan hazır bulundu.


"Türkiye'deki sevinç manzaraları kalbimizi ısıttı"


Türkiye'den giden Cumhurbaşkanı İlham Aliyev önderliğindeki Azerbaycan heyetiyle görüştü. Aliyev, Ermenistan ile yapılan ve 44 gün süren savaş boyunca kendilerine destek veren Türkiye'ye teşekkür etti. Türkiye'nin desteğini her zaman hissettiklerini belirten Aliyev, Türkiye'den gördükleri sevinç manzaralarının kalplerini ısıttığını belirtti. Aliyev, Türkiye'deki vatandaşların da kendileri gibi sevindiğini gördüklerini sözlerine ekledi.Türkiye'nin sağlam desteği sayesinde daha özgüvenli olduklarını aktaran Aliyev, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptıkları görüşmeye değindi. Aliyev, Rusya arasında yapılacak ortak kontrol merkezinde Türkiye'nin de eşit role sahip olması gerektiğini ve bunu elde ettiklerini söyledi.


Çavuşoğlu: Sizin zaferiniz bizim zaferimizdir


Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu da Azerbaycan'ın zaferinin kendi zaferleri gibi olduğunu söyledi. Bakan Çavuşoğlu, Türkün gücünü dosta ve düşmana gösterdikleri için Aliyev'i tebrik etti. Ermenistan'ın bu yenilgiden ders çıkaracağını umduklarını söyleyen Çavuşoğlu, işgal edilen toprakların kısa zamanda Azerbaycan'a teslim edilmesini umduklarını aktardı.