Vakıfbank'ın bakanlık destekli "Yeni Evim Konut Finansman Paketi" kapsamında 0,69 konut kredisi vereceği öğrenildi. 180 ay vadede yalnızca %10 peşinat ile ilk evinizi satın alabilirsiniz. İşte konut kredisi başvuru şartları...

İlk defa ev sahibi olmak isteyenlere özel öneli kampanyalar sunuluyor. Vakıfbank'ın son kampanyasında ise 0,69 vade farklı kredi verileceği öğrenildi. Bu kampanyayı kaçırmak istemeyenler aynı zamanda 180 ay vadede kredilerini ödeyebilecek. Bakanlık, kampanya ile ilgili duyurusunu yaptı.

Konut Kredi Projesi Duyuruldu

"Yeni Evim Konut Finansman Paketi" adı altında verilecek krediden yararlanmak için bazı şartların arandığı belirtildi. Bu şartları karşılıyorsanız başvuru yapabilirsiniz. Üstelik 3 yıl devlet katkısı avantajından da yararlanabileceksiniz. Ödemelerdeki ilk 3 ay boyunca devletin katkısı tam olarak ne şekilde olacak merak konusu haline geldi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın çalışmaları sonrasında ortaya çıkan projeye ilişkin duyuruda,  "İlk evini alacak vatandaşlarımız piyasa koşullarına göre çok daha uygun vade yapısı, ilk 3 yıl devlet katkısıyla ödeme kolaylığı hane halkı geliriyle uyumlu ödeme imkanlarıyla huzurlu ve güvenli yuvalarına kavuşuyor" ifadesine yer verildi.

Nisan Ayında PARA Kazanmak İsteyenler İçin MEVDUAT Önerileri Duyuruldu! Nisan Ayında PARA Kazanmak İsteyenler İçin MEVDUAT Önerileri Duyuruldu!

%10 Peşinat Uygulanacak

Vakıfbank konut kredisi kapsamında ilk defa ev satın alacaklara %10 peşinat ile ev sahibi olma hakkı tanımlanıyor. Üstelik bu kampanyaya katılmanın temel şartı ise ilk defa ev sahibi olmanızdan geçiyor.