İlkokul, lise, üniversite öğrencilerine müjde! Tüm kademelerde okul yardımı verilecek, 75 TL – 300 TL arasında değişiyor

Milyonlarca öğrenci için müjdeli haber bu sabah verildi. İlkokul, lise, üniversite fark etmeden milyonlarca öğrenciye karşılıksız nakit para verilecek.

Ekonomi 27.09.2021 - 10:24 27.09.2021 - 10:24 Volkan Arık

İlkokul, lise, üniversite öğrencilerine müjde! Tüm kademelerde okul yardımı verilecek, 75 TL – 300 TL arasında değişiyor. Okulların açılması ile birlikte ailelerin nakit ihtiyacı arttı. Özellikle hayat pahalılığı nedeniyle okul masraflarını karşılamakta zorlanan aileler devletten ve kurumlardan verilen burs ödemelerini yakından takip ediyor. Hangi kurumlar burs veriyor, ilkokul öğrencilerine burs var mı, üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar hangileri gibi soruların yanıtları en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Öğrencilere güzel haber ise Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verildi. VGM, tüm kademede öğrencilere burs vereceğini açıkladı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü, ilköğretim, lise ve üniversite öğrencileri için yeni burs imkanını açıkladı. Vakıf tarafından tüm kademedeki öğrencilere eğitim bursu imkanı sağlanacak. Üniversite öğrencileri 9 ay, ilköğretim öğrencileri ise 8 ay boyunca burs şansından yararlanacak. Burs ücreti ise 75 TL ile 300 TL arasında değişiyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

VGM BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

VGM öğrenci bursu başvuruları için meraklı bekleyiş devam ederken öğrenci ve veliler araştırıyor. 2021-2022 VGM burs başvuru takvimi henüz açıklanmadı. Vakıf tarafından kısa süre içinde takvimin duyurulacağı tahmin ediliyor.

ilkokul-lise-universite-ogrencilerine-mujde-tum-kademelerde-okul-yardimi-verilecek-75-tl-300-tl-3

VGM BURS ÖDEMESİ NE KADAR SÜRÜYOR?

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilen burslar öğrencinin kademesine göre değişiyor. Burs imkanından üniversite öğrencileri 9 ay faydalanırken diğer kademedeki öğrencilere ise 8 ay boyunca burs veriliyor. Burs ücreti ise üniversite öğrencileri için 300 TL olurken diğer kademeler için 75 TL olarak açıklandı. VGM öğrenci bursu aylık olarak ödeniyor.

ilkokul-lise-universite-ogrencilerine-mujde-tum-kademelerde-okul-yardimi-verilecek-75-tl-300-tl-2

VGM BURSU KİMLERE VERİLİR?

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan öğrenci bursu, maddi durumu kötü olan ve eğitim masraflarını karşılamakta zorlanan tüm öğrenci ailelerine veriliyor. Öğrencilerin burs imkanından faydalanabilmesi için sürekli olarak bir işte çalışmamaları gerekiyor. Aynı zamanda yabancı uyruklu öğrenciler, polis akademisi ile askeri okul öğrencileri, ek süre öğrenim gören öğrenciler, yüksek lisans ve doktora öğrencileri, kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrenciler, genel müdürlükten muhtaç aylığı alan öğrenciler, bir önceki yılda başarısızlık nedeniyle bursu kesilen öğrenciler yüksek öğrenim burs alamıyor.

ilkokul-lise-universite-ogrencilerine-mujde-tum-kademelerde-okul-yardimi-verilecek-75-tl-300-tl-1

BURS NEREYE ÖDENİYOR?

Vakıflar genel müdürlüğü bursları burs almaya hak kazanan öğrencilerin okullarının bağlı olduğu müdürlük tarafından ödeniyor. Öğrenci adına açılmış Banka hesabı ve gerekli evrakların müdürlüğe iletilmesi sonrasında burs ödemesi banka hesabına yapılıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@