Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı Vakıflar Genel Müdürlüğü, öğrencilere gerekli eğitim desteğini sağlıyor. Ay sonuna kadar başvuran ilkokul ortaokul lise ve üniversite öğrencilerine 1250 TL ödenecek.

Devlet, her daim öğrencinin yanında. Okul eğitimini eksiksiz alabilmesi için burs ödemelerine başlandı. Her ay belirli bir miktar hesaba yatırılacak. Ancak bunun için öğrencinin başvuru yapması gerekiyor. 

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Vakıflar Genel Müdürlüğü, öğrencilere eğitimde daha iyi imkanlar sunmak için mali yardım programını hayata geçireceğini duyurdu. Bu yeni destek programı kapsamında; ilkokuldan üniversiteye kadar olan tüm öğrencilere belirli miktarlarda yardım sağlanacak. Özellikle "Ortaöğrenim Eğitim Yardımları", "Yükseköğrenim Bursları" ve uluslararası öğrencilere yönelik "Yabancı Uyruklu Öğrenci Yükseköğrenim Bursları" gibi kategorilerle destek sağlanması planlanıyor.

KSÜ'den Yepyeni İlan: 102 Kişilik Sözleşmeli Personel Alımı Başladı! KSÜ'den Yepyeni İlan: 102 Kişilik Sözleşmeli Personel Alımı Başladı!

Öğrencilere ne kadar yardım edileceğine dair detaylar da paylaşıldı. Ortaöğrenim öğrencileri için her ay 750 TL, üniversite öğrencileri için ise aylık 1250 TL destek sağlanacak. Bu yardımların amacı, öğrencilere eğitimlerinde daha iyi imkanlar sunarken, Türkiye'de yaşanan ekonomik zorluklardan dolayı oluşabilecek mali sıkıntıları azaltmak ve onların eğitim hayatlarına daha rahat bir şekilde devam etmelerini sağlamak.

Peki, bu yardımlardan nasıl faydalanabilirsiniz? İlkokul, ortaokul ve lise seviyesindeki öğrencilere yönelik başvurular 15 Ekim'de sona ermiş durumda. Ancak, ön lisans, lisans ve yabancı uyruklu öğrencilere yönelik başvurular 31 Ekim 2023'e kadar devam ediyor. Bursa başvurmak isteyen öğrencilerin Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün resmi web sitesi olan www.vgm.gov.tr adresini ziyaret ederek gerekli işlemleri gerçekleştirmesi gerekiyor.