Sosyal medyada Gülşen'in tutuklanması sonrası başlayan imam hatip atışması ciddi bir kavgaya dönerken iddia edilen mağduriyet sonrası İsmail Saymaz'ın sorduğu günün sorusuna İlyas Salman'ın cevabı damga vurdu.

Gülşen’in imam hatip liselilere yönelik sözlerinin ardından tutuklanmasının en büyük etkisi İmam hatip liselilerin "mağduriyet" iddialarına gelen muhalif eleştiriler ile ortaya çıkan tartışma oldu.

Son olarak Gelecek Partili Taha Ün'ün tarafından bir kullanıcının, “İmam hatip lisesi kutsal bir yermiş, bir dinmiş gibi düşünen bir kesim olduğunu hayretler içinde izliyorum.” paylaşımına cevap olarak, “Biz de isterdik 'sadece' lise olmayı ama hiç öyle olmadı. Uğrumuzda başbakanlar asıldı, muhtıralar verildi, partiler kapatıldı. MGK'de gündemler olduk, okul önlerinde tartaklandık, dayaklar yedik biz. Bizi kapatmaya 'siyasi hayatı pahasına' ant içen başbakanlar oldu.” demesi gündem olmuştu ki gelen bir soru ve verilen cevap hem tartışmaya hem de güne damga vurdu.

İlyas Salman öldü mü İlyas Salman kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Söz konusu mağduriyet paylaşımı sonrası ünlü gazeteci İsmail Saymaz, Ün’e, “İmam hatip yüzünden hangi Başbakan asıldı?” sorusunu yöneltti ve cevabı sosya medyada viral haline geldi.

İlyas Sayman Saymaz'ın "Hangi Başbakan?" sorusunda esprili bir cevap vererek “Berlusconi önüne gelene asılırdı.” diyerek günün en çok konuşulanı oldu.

Paylaşımlar ise şöyle;

Erdoğan'ın Diplomasında "Sigara" Ve "Dünür" Detayı! Sadık Albayrak Dipolamayı Böyle Anlattı; Erdoğan'ın Diplomasında "Sigara" Ve "Dünür" Detayı! Sadık Albayrak Dipolamayı Böyle Anlattı;

Berlusconi'nin hedefi cumhurbaşkanlığı koltuğu! - Güncel Haberler Milliyet