İBB Başkanı İmamoğlu, İstanbul Ekmek Üreticileri Derneği’nin halk ekmek büfelerini şikayet etmesi ile ilgili konuştu… İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, şehirdeki tarihi bölgelerdeki restorasyon çalışmalarına yaptığı incelemede, Ha

İBB Başkanı İmamoğlu, İstanbul Ekmek Üreticileri Derneği’nin halk ekmek büfelerini şikayet etmesi ile ilgili konuştu…


İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, şehirdeki tarihi bölgelerdeki restorasyon çalışmalarına yaptığı incelemede, Halk Ekmek tartışmaları ile ilgili konuştu. Geçtiğimiz günlerde İstanbul Ekmek Üreticileri Derneği, ekmeği 1 liraya satan İBB’yi, İstanbul Valiliği’ne şikayet etmişti. Ekmek üreticileri, İBB’nin Halk Ekmek iştirakini, 600 büfesi ile haksız rekabet yaratma ile suçladı. İmamoğlu, ekmek üreticilerinin şikayeti ile ilgili olarak, “Halk ekmek konusunun bu şekilde mevzu edilmesinden üzüntü duyduğumuzu her ortamda dile getirdik. Çünkü günün sonunda yaşanan yoksulluğun izlerini bize hissettiriyor. Çok üzücü. Tümden fırıncıları, üreticileri temsil ettiğini düşünmediğim bir takım girişimler var” dedi.İstanbul’da üretilen ekmeğin yüzde 6’sını halk ekmek üretiyorEkrem İmamoğlu, İstanbul’daki ekmeklerin sadece yüzde 6’sının İBB Halk Ekmek tarafından üretildiğinin altını çizerek, bu durumun altında farklı nedenler aradığını belirtti ve “Yüzde 6 için bu kadar gürültü kopartmanın arkasında ne yazık ki başka şeyler hissediyorum. Üzüntü ile de takip ediyorum. Biz ihtiyacı olan vatandaşlarımıza Halk Ekmek bünyesinde neredeyse 1.5 milyona çıkmış günlük üretimimizle desteklemeye ve onların yanında olmaya devam edeceğiz. Benim dileğim nedir? Umarım sıfıra insin. Hiç kimse 1 liralık ekmeğe ihtiyaç duymasın, sıfıra insin. Sıfır adet ekmek üretelim. Bu kadar net. Ama bugünün ihtiyacı, çözmek zorundayız. Sonuna kadar da bunun çözümü için üretimimize devam edeceğiz.” dedi.

İş insanı Erol Sabancı'ya 'yalancı' tanıklık şikayeti İş insanı Erol Sabancı'ya 'yalancı' tanıklık şikayeti

İBB Halk Ekmek, daha önce de yeni büfelerin açılmasına yönelik talebin belediye meclisinde reddedilmesi üzerine, mobil ekmek büfelerini devreye sokmuştu.