İmamoğlu'ndan İstanbul'daki su sorunu yorumu! Akit muhabirine sert cevap!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'un su seviyesiyle ilgili soruları yanıtlamak için basın mensuplarının karşısına geçti. Birçok önemli soruya cevap veren toplantı Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Gündem 24.12.2020 - 17:43 04.05.2021 - 04:23 İlan35
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'un su seviyesiyle ilgili soruları yanıtlamak için basın mensuplarının karşısına geçti. Birçok önemli soruya cevap veren toplantı Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Beklenen yağış oranlarına ulaşılamaması ve barajların doluluk seviyesinin düşmesi nedeniyle İstanbul'un ciddi bir su sıkıntısıyla karşı karşıya olup olmadığı soruldu. İmamoğlu, şimdilik İstanbul için tehlike derecesinde bir su sıkıntısının olmadığını belirtti.


"Son iki yıl kurak geçti"


İstanbul'un son iki yılda kuraklığın pençesine düştüğünü aktaran İmamoğlu, özellikle son iki mevsimin oldukça kurak olduğunu hatırlattı. İmamoğlu, bu yıl sonbaharda yaşanan ciddi kuraklığın 2021'e sarkması halinde tehlikesinin ciddi boyutlara ulaşabileceğini belirtti. Suyu dikkatli kullanmak gerektiğini kaydeden İmamoğlu, değişik planları hayata geçirmek istediklerini söyledi.

Akit muhabirine yanıt: "Sizinki gazete değil"


Akit muhabirinin sorduğu bir sorusunu yanıtlamayan İmamoğlu, bunun sebebini Akit'in gazete kimliği taşımaması olarak gösterdi. Akit gazetesinin bugünkü sayısında manşetin altındaki "Hayvan Ekrem" şeklindeki ibareyi hatırlatan İmamoğlu, bu kurumdan gelecek herhangi bir soruyu cevaplayamayacağını kaydetti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@