İstanbul Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, sosyal medya hesabından yaptığı son dakika açıklamasında koronavirüse yakalandığını doğruladı. Bugün sabah saatlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından yaptığı aç

İstanbul Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, sosyal medya hesabından yaptığı son dakika açıklamasında koronavirüse yakalandığını doğruladı. Bugün sabah saatlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada koronavirüs testinin ateş bulgusundan sonra pozitif çıktığını açıklamıştı.

Kısa süre sonra İstanbul Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat tarafından yapılan açıklamada da koronavirüs testinin pozitif çıktığı ve tedavi altında olduğu haberi geldi. Özellikle siyasilerin son dönemde çok kalabalık ortamlara girmeme uyarılarına rağmen belediye başkanlarının iş gereğince sürekli yoğun temaslarda bulunmasının koronavirüse yakalanma riskini büyük ölçüde arttırdığı belirtiliyor.

Akpolat, konu ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "durumum iyi ancak koronavirüs testim pozitif çıktı. Bu nedenle ailem ve ben karantina altındayız. Tüm önlemlere rağmen koronavirüs beni de buldu ve onunla ben de tanışmış oldum." açıklamasında bulundu. Akpolat'ın görevini evden sürdüreceği öğrenildi.