Memleket Partisi lideri olan Muharrem İnce, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun ‘bir teklifle gidildi fakat uzlaşma sağlanamadı’ açıklamasının üzerine Muharrem İnce, kendisinin böyle bir ittifak teklifi yapmadığını açıkladı.

TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE! TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE!

Muharrem İnce, son dönemlerde çok popüler olan ve kimi yazar tarafından seçimin kilit anahtarı olarak nitelendirilen bir isim. İnce, imza toplama aşamasında 100 bin imzayı toplayarak Cumhurbaşkanı adayı olmaya hak kazandı. Daha sonra geçtiğimiz günlerde diğer bir Cumhurbaşkanı adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’yi Memleket Partisi Merkez Binası’nda ziyarete geldi. İkilinin yaptığı toplantıdan sonra iki taraf da kamuoyu önünde birtakım demeçler verdi. İkilinin yaptığı görüşmeler ittifak oluşturma kapsamında herkes tarafından merak edilir bir duruma geldi. O günden sonra gündemden hiç düşmeyen bu olay geçtiğimiz günlerde tekrardan ikilinin yaptığı açıklamalar ile gündeme geldi.

İnce, teklif olmadı dedi; Kılıçdaroğlu, oldu dedi

Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir teklif oldu ama uzlaşılamadı açıklaması üzerine İnce kendi sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile partimizi ziyareti esnasında deprem bölgesini, sandık güvenliğini ve trolleri konuştuk. Kendisinin bana yaptığı herhangi bir ittifak teklifi olmadı. Kılıçdaroğlu ile tüm iletişim kanallarımız açık olmasına rağmen bu konu ile ilgili henüz herhangi bir görüşmemiz olmadı”

Kılıçdaroğlu ise bir canlı yayında katıldığı programda İnce’nin yaptığı bu açıklamalar ile ilgili bir soruya cevap verdi. Kılıçdaroğlu, “Orada değil ama teklif yapıldı. Ayrıntı vermek istemem. İşin özetine bakacak olursak, teklif gitti ama üzerinde uzlaşma gerçekleşmedi. Memleket Partisi Genel Merkezinde yaptığımız görüşmede herhangi bir teklif söz konusu olmadı. Bana göre, biz üzerimize düşeni fazlası ile yaptık. Karşı tarafı asla suçlamak istemem.” sözlerini kullanarak bir açıklama yaptı.

14 Mayıs yaklaşıyor

14 Mayıs genel seçimine giden yolda süre azalıyor. Seçim programları başlayan adayların yavaş yavaş görüşmeleri ve destek talepleri artıyor. Bu süreçte İnce’nin seçimde hangi konumda olacağı herkes tarafından merakla bekleniyor. İnce’ye AK Parti’nin yaptığı bir oyun baskısı sürüyor. İnce daha önce kendisi yaptığı açıklamada, ülkesi lehine çekilebileceğini, asla koltuk peşinde olmadığını ve bunu anlamak için de yeterli siyasi deneyime sahip olduğunu söylemişti. Seçime gidilen bu yolda neler olacağını herkes merakla bekliyor.