Otomobil fiyatları, ÖTV matrahının değişmesiyle beraber ucuzlamaya başlıyor. Özellikle de bazı marka ve modellerde fiyat değişikliğini hissedeceğiz. %15 indirim yapılacak mı?

Otomobil fiyatlarında ÖTV indirim telaşı başladı. Araç fiyatları daha da ucuzlayacak. Hangi modellerde fiyat farkını göreceğiz? Kasım ayı güncel otomobil fiyatlarında önemli değişiklik yakında başlıyor... Elektrikli araçlarla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Otomotiv sektörünün tanınmış yazarlarından Emre Özpeynirci, ÖTV matrah limitlerinde yapılan değişikliklerin ardından, bazı elektrikli araç modellerinde beklenen indirim haberlerini duyurdu.

Emeklilik yaşı geriye çekildi! SGK üzerinden duyurusu yapıldı! Emeklilik yaşı geriye çekildi! SGK üzerinden duyurusu yapıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı ve Resmi Gazete'de yayımlanan yeni düzenlemeyle, elektrikli araçların ÖTV matrah limitleri artırıldı. Bu güncelleme, 160 kW motor gücünü aşmayan araçlar için ÖTV matrahını 1 milyon 250 bin liradan 1 milyon 450 bin liraya yükseltti.

mercedes2

Hangi Modeller İndirimden Yararlanacak?

Emre Özpeynirci, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bu güncelleme sonrası hangi modellerin indirimden yararlanabileceğini belirtti. Özellikle yüzde 10’luk ÖTV dilimine giren Hyundai Ioniq 5 ve Mercedes EQA 4×2 modellerinde fiyat düşüşleri olabileceği öngörülüyor. Hyundai Ioniq 5’in 125 kW gücündeki 4×2 versiyonu ve Mercedes EQA’nin 4×2 modeli, bu indirimden faydalanabilecek modeller arasında gösteriliyor.

İndirimler Listelerde Yer Alacak Mı?

Otomotiv dünyasındaki meraklı gözler, Pazartesi günü bu indirimlerin resmi fiyat listelerine yansıyıp yansımayacağını bekliyor. Özpeynirci, markaların bu modeller için fiyat güncellemeleri yapmakta olduğunu ifade ederken, tüm detayların Pazartesi günü netlik kazanmasını bekliyoruz. Emre Özpeynirci, yüzde 10’luk ÖTV diliminde kalmak için fiyatları düşük tutan bazı modellerde fiyat artışlarının olabileceğini de belirtti. Sektördeki bu fiyat değişimlerinin Pazartesi gününe kadar nasıl bir yol izleyeceği büyük bir merak konusu.