İnfial yaratan Elmalı davasının hakimi kim? Elmalı davası sanıklarını serbest bırakan hakimin adı ne?

Elmalı davası sosyal medyada infial yaratmaya devam ediyor. Peki Elmalı davasının hakimi kim? Elmalı davası sanıkları serbest bırakan hakimin adı ne?

Gündem 29.06.2021 - 13:38 29.06.2021 - 13:38 Volkan Arık

Elmalı davası olarak bilinen Antalya'da iki çocuğun cinsel istismarı uğraması olayı sosyal medyada infial yaratmaya devam ediyor. Antalya'nın Finike ilçesinde Öz anneleri ve üvey babalarının yıllarca cinsel istismarına uğrayan iki kardeş durumu babaannelerine anlatmış ve babaanne Balıkesir'de savcılığa başvurarak şikayette bulunmuştu. Ancak davanın dün görülen duruşmasında istismarcı öz anne ve üvey baba serbest kaldı. Bunun üzerine sosyal medya ayağa kalkarken infial yaratan olayla ilgili olarak birçok sorunun yanıtı arama motorunda araştırılmaya başlandı. Peki Elmalı davasının hakimi kim? Elmalı davasına bakan hakimin adı ne?

elmali-davasi-olayi-nedir-elmali-davasi-resimleri-mektup-ifadeler-iddialar-dogru-mu

ELMALI DAVASI OLAYI GEÇMİŞİ

Elmalı davası olarak bilinen olay geçtiğimiz yıl Haziran ayında Antalya'nın Finike ilçesinde meydana geldi. Antalya'da Anneleri ile birlikte yaşayan Biri kız biri erkek iki kardeş baba annelerinin yanına gittiklerinde Anneleri ve üvey babaları tarafından sistematik olarak cinsel istismara uğradıklarını anlattı. Bunu öğrenen babaanne soluğu savcılıkta aldı ve eski gelini ile üvey babadan şikayetçi oldu. Başlatılan soruşturma anne ve üvey baba tutuklanarak cezaevine gönderildi Elmalı davası olayını bugün yeniden gündeme Taşıyan ise tutuklu yargılanan anne ve üvey babanın adli kontrol şartı ile serbest bırakılması oldun. Tutuklu sanıkların serbest bırakılmasının ardından sosyal medya ayağa kalkarken çok sayıda sosyal medya kullanıcısı yaptıkları paylaşımlarla tepkilerini dile getirdi.

elmali-davasi-olayi-nedir-elmali-davasi-resimleri-mektup-ifadeler-iddialar-dogru-mu-1

ELMALI DAVASI HAKİMİ KİMDİR?

Elmalı davası olarak bilinen dava Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülüyor. Ancak davaya bakan ve kararı veren hakim konusunda net bir açıklama yapılmadı. Bu konuda Savcılık tarafından verilen bir gizlilik kararı da bulunuyor.

elmali-davasi-resimli-anlatim-bile-karari-degistirmedi-istismarci-anne-ve-uvey-baba-serbest-sosy

ELMALI AĞIR CEZA MAHKEMESİ NEREDE?

Elmalı davası olarak bilinen cinsel istismar davasının Elmalı'da Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü iddia ediliyor ancak Elmalı bir belde olduğu için bu bölgede Ağır Ceza Mahkemesi bulunmuyor. Babaanne savcılığa Şikayetini Balıkesir'de yapmış olay ise Antalya'da gerçekleşmişti. Ancak Müge Anlı bugün programda yaptığı açıklamada Manisa valiliğinden açıklama beklediğini söyleyince duruşmanın Manisa'da görüldüğü tahmin edildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@