Son dönem mültecilere karşı duran tavrı ile dikkat çeken Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bu defa İngiliz medyasının hedefi oldu.

Her açıklamasında sığınmacı konusunun tehlikesine dikkat çeken Ümit Özdağ en son, İngiliz muhabir Louise Callaghan’a 'Gece geç saatte evine dönerken endişeli olmak ve acaba tecavüze uğrar mıyım diye düşünmek ister misin?' diye sorması ile gündeme gelmişti.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İngiliz medyasına konuştu ve İngiltere'nin önemli gazetelerinden The Times ise Ümit Özdağ'ı dikkat çeken ifadelerle manşetlerine taşıdı.

Haber Global'de yer alan bilgilere göre, The Times, Özdağ ve Zafer Partisi'ni İngiltere'deki sağcı Ukip'e benzeterek “Türkiye’nin Ukip’i, ekonomik krizi kullanarak mültecilere nefreti kamçıladı” manşeti ile duyurdu.

Kayıtlı Suriyeli Mülteci Sayısı | Doğru Veri

Gazetenin Türkiye muhabiri Louise Callaghan’a konuşan Özdağ’ın röportajı ile ilgili gazetenin attığı, “Türkiye’nin Ukip’i, ekonomik krizi kullanarak mültecilere nefreti kamçıladı” başlığı ise İngiletere'nin aldığı mülteci sayısı ve katı kuralları hatırlanarak güldürdü.

Saldırılar Bitmiyor! Bu Defa da ‘Tabya Başında Üç Kız Yan Yana’ Heykeli Kurban Oldu! Üç Kız Heykeli Saldırısı Neden Yine Saldırılar Bitmiyor! Bu Defa da ‘Tabya Başında Üç Kız Yan Yana’ Heykeli Kurban Oldu! Üç Kız Heykeli Saldırısı Neden Yine

Türkiye'deki Suriyeli sayısı bile milyonlar ile açıklanırken sadece "binler" ile bilinen sığınmacı sayısına sahip İngiltere medyasına ait Gazete, “Türkiye’de yeni bir siyasi parti, ekonomik kriz için mültecileri suçlarken Suriyeli ve Afganlar korku içinde yaşıyor. Yıllar boyunca Ümit Özdağ Türkiye siyasetindeki bir demagogdu, Türk insanının saflığına odaklanan bir milliyetçiydi. Şimdi Türkiye ekonomisi krizin içindeyken ve kamunun milyonlarca mülteciye karşı bakışı değişirken, yeni bir mesajla destek topluyor: Her birini geldikleri yerlere geri gönderin. Her birini” yorumuna yer vermesi ile Türkiye'de yaşayanları güldürdü.

göç

The Times, “Özdağ ve ufak ama yükselişe geçen Zafer Partisi büyük bir etki yaratmaya başladı ve daha büyük partileri de yabancı karşıtı sosyal medya kampanyalarına çekmeye başladı. Bu kampanyalarda Türklerin yaşadıkları zorluklara yumuşak hedef gösterdi” ifadesi ile de ayrıca dikkat çekti.

İstanbul’da gazeteye konuşan Özdağ'ın “Türkiye’de çok sorun var ve mülteci krizi en büyük problem. Bu sadece ulusal güvenlik sorunu değil, şu an yaşanan ekonomik krizin de en önemli sebeplerinden birisi” sözlerne de yer veren gazete, üniversitede ders veren Özdağ’ın İngilizcesinin iyi olduğuna da ayrıca dikkat çekti.