UEFA, sosyal medyadan futbolculara, antrenörlere ve hakemlere yönelik paylaşılan nefret mesajları ve asılsız içeriklere ilişkin boykot çağrısında bulunan İngiliz kulüplerine destek verdi. UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, bu boykota destek vermek için resm

Sosyal medya üzerinden anonim hesaplar kullanılarak futbolcular, teknik adamlar ve hakemler dahil olmak üzere futbolun içinde yer alan birçok kişiye yönelik gelen nefret mesajları sonrası UEFA'dan bir açıklama geldi. İngiliz kulüplerinin bu durumu boykot edeceklerini açıklamalarının ardından EUFA, bu boykota destek verileceğini duyurdu. UEFA'nın boykot gereğince sosyal medya hesaplarını kapatacağı kaydedildi.

"Kabul edilemez buluyoruz"

İngiliz kulüplerinin başlattığı bu boykot destek vereceklerini kaydeden UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, bu bağlamda UEFA'nın Twitter, Facebook ve Instagram adreslerini 3 gün süreyle kapatacaklarını vurguladı. Anonim hesaplar tarafından yapılan ayrımcı nefret söylemlerinin karşısında durduklarını kaydeden Ceferin, internet ortamındaki bu tacizvari ifadelerin kabul edilemeyeceğini sözlerine ekledi. 

Boykot 30 Nisan'da başlayacak!

Gün Galatasaray'ın Oldu! Lucas Torreira Ardından Dries Mertens de Cimbomlu Oldu! Kariyerleri Ne? Dries Mertens Kimdir? Gün Galatasaray'ın Oldu! Lucas Torreira Ardından Dries Mertens de Cimbomlu Oldu! Kariyerleri Ne? Dries Mertens Kimdir?

Ceferin, zaman zaman nefret mesajlarına maruz kalan bütün sporcu, hakem ve antrenörlere "resmi şikayette bulunun" çağrısı yaptıklarını belirtti. Çarpık düşüncelerini savunmak ve insanlara saldırmak için bazı korkakların anonim hesapların arkasına sığındıklarını kaydeden Ceferin, boykota yarın (30 Nisan Cuma) başlayacaklarını ifade etti. 

İngiliz kulüpleri başvuruda bulunmuştu!

Sosyal medyadan sporculara yöneltilen nefret mesajları ile asılsız haberlerle ilgili Şubat ayında resmi başvuruda bulunan İngiliz kulüpleri, bu tarz nefret mesajlarının engellenmesi gerektiğini bildirmişti. Bunun gibi zararlı içeriklerin filrtelenmesi için bir sistemin geliştirilmesi gerektiğine değinilmişti. İngiltere Futbol Federasyonu, konuyla ilgili boykot yapılacağını açıklamıştı.