İngiliz Economist dergisi, NATO Zirvesi için Türkiye'nin İsveç ve Finlandiya tutumunu maşet altında yer alan tezat yorum ile duyurdu.

Madrid'deki NATO zirvesi ile ilgili derginin internet sayfasında yayımlanan yazıda,  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın futbolcu geçmişine gönderme yapılırken önce "Erdoğan eve zaferle dönüyor" denildi sonra ise "faul" açıklaması yapıldı.

İngiliz Economist dergisi, Finlandiya ile İsveç ile Erdoğan tutumuna "veto tehdidi hamlesi" yorumu yaparken, yaptığının ise futboldaki gibi bir 'profesyonel faul' olduğunu şu sözlerle yazdı:

The Economist: Erdoğan yeni düşmanlar oluşturmak zorunda - YENİ ASYA

"Türkiye'nin Cumhurbaşkanı uluslararası siyasette istediğini alabilmek için profesyonel faul yapmaktan kaçınmıyor. Geçen ay İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyeliğine çelme takma girişimi de, üstelik de Rusya böylesine bir tehdit ortamı yaratmışken, korkutucu olduğu kadar etkiliydi"

Yetmedi! Yeni Sigara Ve Alkol Zammı Ne Zaman Uygulanacak? 2 TL Ek Sigara Zammı Açıklandı! Yetmedi! Yeni Sigara Ve Alkol Zammı Ne Zaman Uygulanacak? 2 TL Ek Sigara Zammı Açıklandı!

Madrid'deki NATO liderler zirvesi öncesinde yapılan görüşmede, İsveç ve Finlandiya'nın taahhütleri sonrası Türkiye, bu iki ülkenin NATO'ya üyelik başvurusunu destekleyeceğini açıklaması ile gündem olmuştu.