Instagram Save A Dog Gönderisi Nedir? Yulin Festivali Nedir? Çin İşkenceleri Devam Ediyor

Instagram'da ki Save A Dog paylaşımı nedir? Çin Yulin festivalinde köpeklere neler yapılıyor?

Gündem 11.06.2021 - 13:41 11.06.2021 - 13:45 Ece Sahan

Instagram'da herkesin paylaşmaya başladığı Save A Dog paylaşımlarının anlamı nedir? 

Humane Society International'ın gönderisi Instagram'da pek çok kişi tarafından dünyada paylaşılıyor. Peki nedir bu gönderinin anlamı ve amacı..

Canlı hayvan pazarları, hayvan eti tüketimi nedeniyle tüm dünyaya Koronavirüs pandemisini yayan Çin, medeniyet adına korkunç ayinine festival diyerek sürdürmeye devam ediyor. Tüm dünyada tepki ile karşılanan Yulin adlı işkence festivali 2021 yılında hala devam ediyor. 

İşkenceleri, kontrolsüz üremesi, yamyamlıkları ve kirliliği ve pisliği ile meşhur bir ülke olan Çin'de Yulin adı altında köpekler canlı canlı milyonlarca kişinin önünde işkencelere uğruyor ve bununla eğleniliyor. Çin bunun adına festival diyor. 

Humane Society International yani Amerika Birleşik Devletleri Humane Society'nin uluslararası bölümü olan HSI bu duruma tepki çekmek ve köpekleri kurtarmak için bir kampanya başlattı. Buna göre Instagram'dan paylaşım yaparak bu konuda bağışta bulunabiliyor ve köpeklerin korkunç işkencelerden kurtarılmasını sağlayabilirsiniz.    

Ayrıca https://action.hsi.org/page/81273/action/1?en_chan=tw linkinden imza atarak Koronavirüs salgınına neden olan Çin' bu işkenceleri nedenleri ile sonlandırmasını isteyebilirsiniz.

Humane Society International resmi internet sitesinde şu açıklamara yer verdi;

"Çin'den Yulin festivali de dahil olmak üzere köpek ve kedi eti ticareti korkularını sona erdirmesini isteyin Dünya, Shenzhen ve Zhuhai şehirlerini anakara Çin'de köpek ve kedi eti tüketimini yasaklayan ilk şehir oldukları için alkışladı ve Çin hükümetinin köpeklerin çiftlik hayvanları değil refakatçi olduğu yönündeki onayını memnuniyetle karşıladı.

Bununla birlikte, Çin'de milyonlarca çalıntı evcil hayvan ve sokak köpeği bu ticaret için korkunç suistimallere maruz kalmaya devam ediyor ve korkunç şekillerde öldürülüyor.

Köpek ve kedi eti ticaretinin acımasızlığı Çin'in küresel imajını ve itibarını zedeliyor ve kamuoyu yoklamaları Yulin'deki ve Çin'deki çoğu insanın köpek ve kedi yemediğini gösteriyor.

Yulin festivali için büyük halka açık toplantılar da COVID-19 sonrasında halk sağlığı ve güvenliğine aykırıdır. Çin'den, her yıl düzenlenen Yulin festivali gibi köpek ve kedi eti ticaretine son vermesi için yalvarıyoruz."

Gelişmelerden Haberdar Olun

@