Instagram'a Clubhouse Benzeri Canlı Oda Özelliği Geldi: Nasıl Kullanılır?

Facebook bünyesinde yer alan ve dünyanın en popüler sosyal ağları içinde gösterilen Instagram, yeni bir güncelleme ile çok önemli bir özelliği yayına aldı. Instagram, Clubhouse adlı uygulama ile popüler hale gelen canlı oda konseptini herkese açacak.

Güncel 02.03.2021 - 16:06 04.05.2021 - 04:21 İlan35

Facebook bünyesinde yer alan ve dünyanın en popüler sosyal ağları içinde gösterilen Instagram, yeni bir güncelleme ile çok önemli bir özelliği yayına aldı. Instagram, Clubhouse adlı uygulama ile popüler hale gelen canlı oda konseptini herkese açacak. Instagram’ın canlı yayında, 4 kişinin aynı anda konuşabileceği bir konsept getirdiği bildirilirken, bu özellikle uygulama içindeki etkileşimin artması bekleniyor. Yeni özelliği kullanarak, Instagram’da dört kişilik gruplar ortak bir şekilde grup yayınında yer alabilecek.Instagram canlı oda özelliği ile bağış toplanabilecek


Instagram’ın canlı oda özelliğinin bir yönü de, Instagram’dan para kazanmak isteyenler şans sunması. Yüksek sayıda takipçisi olan popüler Instagram kullanıcıları, bu özelliği kullanarak takipçilerinden rozet ve bağış alabilecek. Bununla birlikte alışveriş özelliği ile, ürünlerin ve hizmetlerin satın alınmasına da olanak tanınacak. 


Instagram, canlı odalarda daha fazla etkileşim özelliklerinin yer alacağını bildirdi. Daha önce Snapchat benzeri hikayeler özelliğini uygulamaya ekleyen şirket, bu özellikle de Clubhouse konseptini uygulamaya taşımış oldu. 

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@