İran’ın başkenti Tahran’da siyasi tutuklamalarla bilinen Evin Hapishanesi’nde yangın çıktığı ve yerleşkeden silah sesleri geldiği haberleri tüm dünya manşetlerinde yerini aldı.

İran’ın Tahran’da, “Başörtüsünü kurallara uygun takmadığı” gerekçesiyle ahlak polisi tarafından gözaltına alınan ve gözaltına alındıktan sonra hayatını kaybeden Mahsa Amini’nin ölümünü ardından başlayan protestolar büyüyerek devam ederken en son gelen haberler protestoların ulaştığı seviyeyi de gözler önüne serdi.

Resmi gazetede açıklandı! Emekliye ek ödemeler verilecek ve bu ödemelerin limitleri belli oldu! Resmi gazetede açıklandı! Emekliye ek ödemeler verilecek ve bu ödemelerin limitleri belli oldu!

Dün akşam saatlerinde yoğun olarak siyasi tutukluların bulunduğu Evin Hapishanesi’nde çatışma ve siren sesleri duyulurken sosyal medyada yayınlanan videolarda ise hapishane içerisinde çıkan yangın ayrıca dikkat çekti.

İran Evin Hapishanesi'nde yangın: Mahkumlar elbiselerini ateşe verdi

İran’ın resmi ajansı IRNA, bazı koğuşlarda tutukluların elbiselerini ateşe vermesi nedeniyle yangın çıktığını yazarken, tutuklularla gardiyanlar arasında çıkan arbedenin de kontrol altına alındığı iddia edildi.

Evin, Iran's Notorious Prison, Erupts in Fire - The New York Times