Göztepe maçında yaşanmış olan olayların arkasından 44. maddeden PFDK'ye sevk edilen İrfan Can Kahveci, 2 maç ceza aldı.

Göztepe maçında yaşanılan  olaydan sonra, PDFK’DA  İrfan Can Kahveci için harekete geçti. Süper Lig'in ilk haftasında Kerem Aktürkoğlu'na hücum eden Marcao yeniden aynı maddeden PFDK'ye sevk edilmiş ve 8 maç ceza almıştı.  Galatasaray taraftarları bu duruma tepki verdi.

İrfan Can Kahveci'nin Göztepe maçında yapmış olduğu hareketin  cezası ne olacağı merak konusu oldu.  Kerem-Marcao olayına örnek olarak gösteren sarı kırmızı  takımın taraftarı, İrfan Can Kahveci'nin almış olduğu cezanın az olduğunu ifade ederken,  taraftarlar sosyal medya üzerinden tepkilerini gösterdi.  Twitter'da  Galatasaray- Göztepe maçı başlığı altında açılan hashtagte  takımın taraftarları adeta TFF'ye ateş püskürdü.Fenerbahçe'de İrfan Can Kahveci, Göztepe maçında yaşanmış olan olaylar sonucunda 44. maddeden "saldırı" nedeni öne sürülerek PFDK'ye sevk edilmişti. Milli futbolcuya toplamda  2 maç ceza verilmesi ise Sarı-kırmızılı takımın taraftarını  çok sinirlendirdi.

Galatasaray Türkiye'yi Ayağa Kaldırdı! Skandal Harita Paylaşımı Neden Yapıldı? Kim Hazırladı? Açıklama Ne Oldu? Galatasaray Türkiye'yi Ayağa Kaldırdı! Skandal Harita Paylaşımı Neden Yapıldı? Kim Hazırladı? Açıklama Ne Oldu?

 Galatasaray Taraftarı, TFF'ye Adalet Çağrısı Yaptı

Göztepe maçında yaşanılan  olaydan sonra, PDFK’DA  İrfan Can Kahveci için harekete geçti. Süper Lig'in ilk haftasında Kerem Aktürkoğlu'na hücum eden Marcao yeniden aynı maddeden PFDK'ye sevk edilmiş ve 8 maç ceza almıştı bu durum Galatasaray taraftarlarını çok kızdırdı.

 Süper Lig'in 1. haftasında Giresunspor'la  ile karşılaşan  sarı-kırmızılı takımdan Marcao, ekip arkadaşı Kerem Aktürkoğlu'na hücum etmiş ve 44. maddeden PFDK'ye sevk edilmişti. Yaşanan olayların arkasından Brezilyalı savunmacı çıkan karar sonucunda toplamda 8 maç men cezası almıştı.  Galatasaray'ın sevilen oyuncusu  Marcao'yla aynı maddeden PFDK'ye sevk edilen İrfan Can Kahveci'nin  sadece 2 maçla cezalandırılması sonrası, Galatasaraylı taraftarlar adeta küplere bindi. Sosyal medyada TFF adına paylaşım yapan sarı-kırmızılı taraftarlar, hakkaniyet çağrısı yaptı.