Oyuncu Cihan Ünal'ın kendisi gibi oyuncu olan kızı Irmak Ünal, resmi sosyal medya hesabından koronavirüse yakalandığı haberini vermişti. Tedavisine evde deva eden ünlü oyuncu, ateşinin düşmemesinden dolayı hastaneye yattığını duyurdu.

Oyuncu Cihan Ünal'ın kendisi gibi oyuncu olan kızı Irmak Ünal, resmi sosyal medya hesabından koronavirüse yakalandığı haberini vermişti. Tedavisine evde deva eden ünlü oyuncu, ateşinin düşmemesinden dolayı hastaneye yattığını duyurdu.Yapılan kan testleri ve tomografisinin ardından hastaneye yatması gerektiğine karar verilen Ünal, hastaneden çıkınca tecrübesini anlatacağını aktardı.Daha önce koronavirüse yakalandığını sosyal medya hesabından duyuran Irmak Ünal, yaz boyunca dikkatli olduğunu ve kendisini Bodrum'da izole ettiğini söylemişti. İnsan içine çıktığı zaman da oldukça dikkatli olduğunu belirten ünlü oyuncu takipçilerine tavsiyeler vermişti.


"Arkadaşınıza güvenip maskenizi çıkarmayın"


Okullar açılınca İstanbul'a geldiğini anlatan Ünal, bir arkadaşından virüsü kaptığını söylemişti. Yurtdışından gelen insanların 14 gün kendini izole etmesi gerektiğini belirten Ünal, "Eğer bilseydim onunla buluşmazdım" demişti.


"Arkadaşınızdan kaptığınız virüs ile ailenizde öldürücü olabilir"


Kapalı ortamlarda dahi olsa maskenin çıkarılmaması gerektiğine değinen Ünal, virüsün güvenilen arkadaşlardan bulaşabileceğini aktardı. Ünal, hiç semptom göstermeyen arkadaşlardan bulaşan virüsün ailedeki yaşlı ve bağışıklık sistemi zayıf kişilerde ölümcül riskler taşıyabileceğini hatırlatmıştı.